ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כשליש מהשחקנים קוראים לסיום המשבר

חילוקי דעות בארגון לגבי ההצעה להחלת החוק הרוסי ב-18/19

רועי כהן ועמרי מנהיים  21.05.18 - 13:21

תגיות: שמואל פרנקל

סאגת שביתת השחקנים בעיצומה. מחר (שלישי) ב-17:00 צפויה להיערך פגישה מכריעה בין הצדדים שכינסה שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, שמעון מזרחי (הנציג היחידי של קבוצה מליגת העל), שמואל פרנקל, עמירם הלוי, ח"כ מיקי זהר, נציגי ארגון השחקנים ומספר קפטנים.

בינתיים, מתגלים חילוקי דעות בתוך ארגון השחקנים. חלק מהשחקנים מפעילים לחץ על הנהלת הארגון לסיים את השביתה באופן מיידי ולחזור להתאמן ולשחק. ההערכה היא כי לפחות שליש מהשחקנים תומכים בסיומו המיידי של המשבר ואימוץ הצעת המנהלת האחרונה, שלפיה החוק הרוסי ישוחק עוד עונה אחת והצדדים ישובו למו"מ במהלך העונה הבאה כדי לגבש הסכמות לעונות הבאות.

בתוך כך, היועץ המשפטי של ההסתדרות, עו"ד יחיאל שמיר והיועץ המשפטי של חטיבת הספורט בהסתדרות המעו"ף, עו"ד רן קידר, שיגרו היום מכתב לשר האוצר משה כחלון, בו הם מבקשים ממנו לבטל את התקנות אשר נותנות יתרון לספורטאים זרים בתשלום מס מופחת לעומת ספורטאים ישראלים. שמיר וקידר מזכירים לשר כי התקנות שונו בתחילה כדי להקל על עיתונאים זרים אשר עובדים בישראל, תקנה אשר בוטלה כבר בעבר. בממשלה הקודמת החל תהליך של ביטול התקנה, אך מאחר והבחירות הוקדמו לא הושלם ההליך. השניים קוראים לשר להשלים את המלאכה, לבטל את ההקלות במס ולמנוע את האפליה הקשה בין ספורטאים ישראלים לספורטאים זרים.

בראיון ל"בוקר ספורט", פרנקל דיבר על המצב הבעייתי: "הגענו למצב שהמשבר חריף וחייבים לפתור אותו. יש לנו הסכם עד ה-15 ביוני, לא הפרנו אותו. לא הייתה שום סיבה לעשות את השביתה ולהשבית את המחזור האחרון.

"השחקן הישראלי מאוד חשוב לנו", הבהיר פרנקל והוסיף: "אמרנו לארגון שנוכל להשאיר את החוק הרוסי עונה נוספת עד שנפתור את הבעיות. אם לא נפתור, תוכלו לשבות לפני תחילת העונה. אין 72 שחקנים ישראלים ברמה של ליגת העל. אי אפשר שיהיו פחות מתאזרחים. רוצים לשמור פה את הרמה. אנחנו רואים מה קרה לשחקן הישראלי גם בנבחרת. ראינו שהייתה עלייה של הנבחרת בשנה לפני החוק הרוסי ואחרי שהוא נכנס לתוקף הגרף ירד. החוק הרוסי נכשל. זאת לא ליגה למקומות עבודה".

"הפיצול של מכבי תל אביב רע לליגה ורע למועדון עצמו. האיגוד הבין שחשוב מאוד שהם ישארו עם סגל אחד ולכן ישבו עם דייויד פדרמן והבהירו לו שאם ישחק עם שישה זרים הוא ישלם סכום מסוים", המשיך פרנקל.

"בפגישה הראשונה סיכמנו משהו, ביום למחרת הגענו והם קרעו את דפי ההסכם. כך כל יום, עד שבשלב מסוים אמרתי שככה לא מנהלים מו"מ. אנחנו קוראים לשחקנים לחזור מיד. אם הם לא ישחקו השבוע - נסגור את הליגה".

יו"ר ארגון השחקנים שמעון אמסלם הוסיף: "השביתה לא נגד האוהדים זה בעד הכדורסל הישראלי. אנחנו לא נשבות בקיץ. ברגע שהקבוצות החליטו החלטה שלא קשורה אלינו, אנחנו לא נוכל לשנות אותה. לא כל כך לגרש אותנו. יצטרכו להתחשב ברצונות והדעות שלנו. בלי החוק הרוסי לא היה כדורסל בארץ. החלום שלי הוא שלושה זרים".

מארגון השחקנים נמסר כי כל החלטה שתתקבל בצורה דמוקרטית על ידי הרוב מקובלת על הנהלת הארגון.