ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על הבאזר: משרד הספורט מגבש הסכם לסיום השביתה

בעונה הקרובה החוק הרוסי יישאר לצד שישה זרים. אבל לאחר מכן כל קבוצה תוכל לבחור במתווה שונה. מי שתשתף שישה זרים ללא החוק תיקנס במיליון ש"ח. ההצעה הינה חלק מעבודת הוועדה שתקים השרה. התנאי: חזרה לפרקט באופן מיידי. האם המנהלת תאשר?

רועי כהן ועמרי מנהיים  24.05.18 - 22:12

פרסום ראשון: בדרך לסיום השביתה. אחרי שמנהלת הליגה הודיעה על סיום הליגה, ולאחר לחצים פוליטיים לא קטנים, לידי ערוץ הספורט הגיע מידע לפיו משרד הספורט, בתיווכו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מגבש הסכם שעשוי להוביל להחזרת הפעילות של הליגה לעונת 2017/18. יש להדגיש כי בארגון השחקנים קיימת שביעות רצון מהמתווה, אך במנהלת הליגה טרם קיבלו את ההצעה המלאה.

על פי המתווה המוצע: בשנה הראשונה יונהג החוק הרוסי לצד שישה זרים. בעונה שלאחר מכן, קבוצות יוכלו לבחור באיזה הרכב זרים הן רוצות לשחק, כאשר החוק הרוסי יהיה לבחירתן. לפניכם האפשרויות:

קבוצה שתשחק עם שלושה זרים תקבל מענק של 800 אלף ש"ח. קבוצה שתבחר לאמץ את החוק הרוסי, לצד ארבעה או חמישה זרים תקבל 400 אלף ש"ח מענק, ואילו קבוצה שתבחר להחתים לפחות ארבעה זרים ללא חוק רוסי, לא תזכה להטבה. קבוצה שתחתים חמישה זרים, ללא חוק רוסי, תשלם 500 אלף ש"ח קנס. קבוצה שתבחר להחתים שישה זרים ללא חוק רוסי, תשלם מיליון ש"ח קנס.

המתווה לא היה עומד על השולחן ללא התערבות משרד הספורט בראשות השרה מירי רגב, שהסכימו להקצות את המשאבים הכספיים הגלומים במענקים שהוזכרו לעיל. המתווה, אם יאושר, ייושם כחלק מעבודת ועדה שתקום ע"י משרד הספורט. רגב שבה והדגישה בפני כל המעורבים שיישום המתווה והקצאת המשאבים כדי להוציא אותו לפועל, מותנה בחזרה מידית למגרשים ללא שום תנאים מוקדמים מאף צד.

כזכור, מוקדם יותר היום לאחר שפוצץ המו"מ עם ארגון השחקנים, הודיעו במנהלת הליגה על הפסקת הליגה:
"במצב זה מונעת שביתת השחקנים את המשך העונה, בהיעדר שחקנים לא ניתן לקיים משחקי ליגה. לאור אילוצי לוחות זמנים, וגורמים אובייקטיביים נוספים, במצב הנתון לא ניתן להמשיך את העונה. ליבנו עם אוהדי הכדורסל, מאות העובדים הקשורים לליגה, עם בעלי הקבוצות ועם כל הגורמים הקשורים לענף ואנו שותפים לאכזבה ומפח הנפש שנגרמים לכל אוהבי הכדורסל".

בשעות שלאחר ההודעה הופעלו לחצים פוליטים כבדים מצד משרד התרבות והספורט על יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ליטול סמכויות מיו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, כך שכל שחקן יוכל לבחור אם לשבות או לחזור לפעילות. כל זאת במטרה לסיים את הסאגה שלא מוסיפה כבוד לאף אחד מהצדדים המעורבים ופוגעת בכדורסל הישראלי.