ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סיבוב הפרסה של חולון: רייס ג'וניור חזר לקבוצה

חרף ההצהרות על כך שלא ישוב גם אם זה יעלה באליפות, הפורוורד, שהיכה את גיא פניני ושוחרר, ישוב לסגל הסגולים. בשל ההרחקה: לא ברור אם יוכל לשחק מול הפועל ירושלים

רועי כהן ועמרי מנהיים  07.06.18 - 22:13

הכדורסל הישראלי סיפק אינספור סיפורים מוזרים העונה, אבל לתרחיש הזה ספק אם מישהו ציפה. גלן רייס ג'וניור נחת בישראל וחזר לסגל להפועל חולון לקראת המפגש עם הפועל ירושלים בחצי גמר הפיינל פור. הסגולים, שהודיעו רק לאחרונה כי הפורוורד לא ילבש יותר את המדים של הקבוצה, ביצעו פניית פרסה ביזארית במיוחד.

רייס, יש לציין, סוחב השעייה משני משחקים בעקבות התקרית בה הכה את גיא פניני בפניו, לאחר שאותה חולון התלוננה בפני בין הדין. שני המשחקים שהוא מורחק בהם ייספרו מהרגע שהוא נחת בישראל, כאשר עפ"י סוכנו, הוא הגיע לפני יומיים ולכן הוא עשוי לשחק כבר בחצי הגמר. עם זאת, אם זה יעלה על הפרק, העניין יובהר בבית הדין של האיגוד. אגב, עמדת תובע האיגוד היא כי רייס לא יכול לשחק מול הפועל ירושלים.

רייס ג'וניור הצליח להשאיר חותם גדול בזמן הקצר שבילה בליגת העל. הוא הוביל את חולון לגביע, כשהוא קולע את סל הניצחון מול מכבי ת"א, ורשם ממוצעים נהדרים של 24.3 נקודות, 8.2 ריבאונדים ו-4.9 אסיסטים למשחק בעונה הסדירה.

כזכור, בעבר הצהירו ראשי חולון שוב ושוב כישאין לו מקום במועדון בגלל התקרית האלימה וכי הם לא מקדמים אלימות. בראיון לאחר שחרורו טען בעלי הסגולים שלמה אייזיק: "זה היה פה אחד. כמובן שגם דן שמיר הביע את דעתו, אני לא זוכר בדיוק מה היא היתה, אבל לדעתי גם הוא רצה לשחרר. לא היה אחד שניסה לעכב זאת. כולם היו תמימי דעים לשחרור מיידי.  יש גבולות וערכים, הדוגמא האישית והאחריות זה הגבולות, ופה הוא חסר כל ערך בצורה קיצונית".

"יכול להיות שעשינו טעות כשלא שחררנו את רייס אחרי שהכה את הפיזיותרפיסט שלנו", הוסיף אז אייזיק. "צלחת האליפות בטלה בשישים אם עוברים קו אדום כזה. ממש לא אכפת לי להפסיד אליפות בגלל זה. זאת כבר היסטוריה מבחינתנו".

בראיון נוסף, שנעשה עם יו"ר חולון איתן לנציאנו לאחר היריקה של ג'ורדן המילטון על עמית שמחון בסדרת רבע גמר מול אילת, חזר שוב הנושא של רייס: "בניגוד לגלן רייס, מדובר באדם שקט. הוא יודע שהוא טעה. הוא התקשר לשמחון והתנצל בפניו. אם גלן רייס היה עושה את מה שהמילטון עשה, הוא היה עדיין פה. אם הוא היה מתנצל בפני כולם ובפני גיא פניני, אז הוא היה עדיין פה. זה יכול לעלות לנו בסדרה ובאליפות, אבל רייס לא יחזור".

"אם גלן רייס היה עושה את זה שבועיים לסיום העונה, יכול להיות שלא היינו זורקים אותו. אם זה היה רק האגרוף לגיא פניני, אז הוא עדיין היה פה. היה רצף של דברים שזה היה השיא שלו. בוקסים תמיד היו. זה לא חדש", הוסיף.