הפעם זה יצלח? סטודמאייר חידש את הליך האזרוח שלו

השחקן אופטימי לגבי הסיכויים של המהלך. הערכה: ירושלים תמתין עם רישומו לליגה עד שיקבל את האזרחות. בקבוצה מאמינים שכריס ג'ונסון יהיה כשיר למשחק מול אנטוורפן

רועי כהן
רועי כהן  24.10.18 - 11:27
תחילת כתבה

האם הפועל ירושלים עומדת בפני אחד המהלכים המשמעותיים שהיו בכדורסל הישראלי בשנים האחרונות? אמארה סטודמאייר חידש את ההליכים לקבלת אזרחות ישראלית ולמקורביו אומר כי הוא מקווה שההליך יושלם בחודשים הקרובים.

סטודמאייר ניסה כבר לקבל את המעמד בקדנציה הראשונה שלו בישראל, אך מכיוון שההליך שעבר בזמנו בארה"ב לא הוכר ע"י הרבנות בישראל, הדבר לא צלח. עם שובו לירושלים, סטודמאייר חידש את הפעולות לקבלת האזרחות.

ההמתנה לאזרחות, נוסף על החזרה ההדרגתית לכושר משחק אחרי שנה ללא כדורסל מקצועני, הן הסיבות לכך שירושלים עדיין לא רשמה את סטודמאייר לליגה. כזכור, תקנה חדשה במנהלת הליגה קובעת כי שחקן שנרשם לליגה כזר לא יכול לקבל באמצע העונה מעמד של שחקן ישראלי, זאת בעקבות אזרוחו של ריצ'ארד האוול, שלפני שנתיים קיבל באמצע העונה מעמד של ישראלי, וקבוצות רבות בליגה הלינו על כך.

בירושלים מקפידים לשמור על זהירות בעיסוקם בנושא, מכיוון שמדובר בהליך ביורוקרטי סבוך. סטודמאייר עצמו מאוד אופטימי לגבי סיכויי ההצלחה של המהלך ולמקורביו אמר לאחרונה כי הוא מאמין שההליך יושלם בקרוב.

בתוך כך, הקבוצה נחתה אתמול בערב בבריסל, ומשם המשיכה לאנטוורפן לקראת המשחק הערב (רביעי). יוגב אוחיון הצטרף לחבריו אחרי ששהה מספר ימים בקרואטיה וקיבל טיפול בקרסול, אבל הוא לא ישחק. בתוך כך בירושלים מאמינים שכריס ג'ונסון יהיה כשיר להתמודדות. האדומים מהבירה ופואנלברדה הן הקבוצות היחידות בבית C שעדיין לא הפסידו, והבלגים נמצאים במאזן 1-1, עם ניצחון על ליטקבליס והפסד לפואנלברדה

הדפס