יפתח זיו: "היינו חייבים את הניצחון הזה"

שמחה בנהריה, מחמאות להנרי ואלן. חיזוק על הפרק

עמרי מנהיים  17.12.18 - 08:55
תחילת כתבה

אחרי חמישה הפסדים רצופים, עירוני נהריה סוף סוך טעמה את טעמו של הניצחון - וזה היה חתיכת ניצחון. בבכורה המחודשת של אריק אלפסי, הסגולים היו גדולים על הפועל תל אביב בהיכל קבוצת שלמה וחזרו הביתה עם 76:90 מוצדק, במשחק שבו הם שלטו מהשניה הראשונה.

"היינו חייבים את הניצחון הזה", אמר בסיום המצטיין יפתח זיו, שסיים עם 15 נקודות ו-5 אסיסטים. "היה פה לחץ גדול אחרי חמישה הפסדים רצופים וידענו שאנחנו חייבים לעצור את התקופה הרעה. חילופי המאמנים? מיקי גורקה עשה פה עבודה מצוינת וזה פשוט לא הלך, אבל אני מרגיש שפשוט באנו עם אנרגיות חדשות ואני שמח שזה הצליח".

אלא שלמרות ניצחון החוץ הראשון העונה, בנהריה לא מסתנוורים ועדיין מתכוונים לבצע שינויים בסגל. חוזהו של טים קוורטרמן ככל הנראה לא יוארך, מה שאומר שאלפסי יצרף שחקן זר, כשבמקביל עדיין מעוניינים בקבוצה להחתים שחקן ישראלי נוסף. גם שחקן גבוה עדיין על הפרק, אם כי ההופעה המצוינת של נאנה פאולנד (16 נקודות ו-9 ריבאונדים ב-100 אחוז מהשדה) גרמה לאנשי נהריה לחשוב שוב.

מייק הנרי וטרי אלן  (22 נקודות כ"א), שסבלו ממשחקים פחות טובים לאחרונה, קיבלו מחמאות רבות על כך ש"לא הכריחו" זריקות, ומשחק ההתקפה שטף - כאשר נהריה קלעה 26 נקודות יותר מהממוצע שלה עד כה העונה במשחקי חוץ. "אני מקווה שהניצחון הזה יוציא אותנו לדרך חדשה", סיכם זיו. "האמנו כל הזמן שיש פה קבוצה טובה ושאנחנו רק צריכים את הניצחון שיחזיר לנו את הבטחון".

הדפס