ספרופולוס: "יובל זוסמן נרשם מוקדם מדי לדראפט"

מאמן מכבי תל אביב התייחס להתפתחות של הכשרון הישראלי לפני המשחק מול אילת: "הוא צריך שנתיים נוספות איתנו כדי להשתפר ולצבור נסיון, אבל נתמוך בכל החלטה שלו"

רועי כהן
רועי כהן  10.04.19 - 14:24
תחילת כתבה

מכבי תל אביב ערכה היום (רביעי) את האימון המסכם לקראת המשחק מחר נגד הפועל אילת, עם שני נושאים בוערים על סדר היום. הראשון: הרצון לחזור למסלול הנצחונות ולהתאושש מההדחה מהיורוליג ומההפסד להפועל ירושלים, והשני: החלטתו של יובל זוסמן להירשם לדראפט ה-NBA.

יאניס ספרופולוס התייחס לנושא זוסמן: "לדעתי הוא צריך עוד שנה שנתיים איתנו, ברמת יורוליג, כדי להתחזק, להשתפר ולצבור ניסיון. לדעתי הוא נרשם מוקדם מדי לדראפט, אבל כמובן שאנחנו מאחוריו, אנחנו תומכים בו ורוצים לראות שחקנים ישראלים מגיעים לרמה הגבוהה ביותר ואנחנו גאים בו. אני לא חושב על מה יקרה אם הוא ייבחר, או אם הוא יעזוב אותנו, זה עדיין מוקדם לדעת".

דיאנדרה קיין, לעומת זאת, מאמין שזוסמן מוכן: "אנחנו רואים איך הוא מתפתח, יש לו נתונים בסיסיים מצוינים, זריקה מצוינת, מוטת ידיים נהדרת ולדעתי הוא בהחלט מוכן לעלות לרמה הבאה".

על החשיבות לשים את הפרק האירופי מאחורה ולהתרכז בליגה אמר ספרופולוס: "כמו שאמרתי, אנחנו צריכים להחליף דיסקט, להבין שהליגה זה מה שנשאר לנו ולהגיע ברמת ריכוז הכי גבוהה לכל משחק". על המשחק מול אילת מחר אמר: "אילת קבוצה מוכשרת, לוחמת, לא יהיה משחק קל ואנחנו נצטרך להוכיח שאנחנו מוכנים לפתוח דף חדש".

בינתיים, ב"יורוהופס" זוסמן סומן בתור מי שעשוי לזכות בתואר הכוכב העולה של היורוליג העונה. הכשרון של מכבי ת"א נכלל בשלישייה הסופית יחד עם גוגה ביטאדזה של בודוצ'נוסט וגאורגיוס פאפאיאניס מפנאתינייקוס. "הוא נחשב לכוכב הבא של הכדורסל הישראלי. הנתונים שלו אולי לא מרשימים, אבל אי אפשר לשכוח שהדבר החשוב ביותר בגיל שלו זה עצם ההשתתפות ביורוליג", נכתב. "הוא ניצל כל הזדמנות שקיבל מנבן ספאחיה וספרופולוס והראה שהוא יכול להיות אחד מהשחקנים החשובים של מכבי ת"א בעתיד".