ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פוקס מוכנה להעמיד מימון חיצוני לצירוף כספי למכבי

עוד צעד בדרך חזרה לצהוב? הספונסרית מוכנה לממן חלק מהעסקה, בנוסף לדמי החסות. עם זאת, במועדון פסימיים לגבי המהלך. מכבי ת"א הציעה לטיוס 1.2 מיליון דולר לשנתיים

רועי כהן
רועי כהן  28.04.19 - 11:01

במכבי ת"א ממשיכים לבדוק את השטח לקראת הצעה אפשרית לעומרי כספי, ולערוץ הספורט נודע כי חברת "פוקס" המשמשת כספונסר הראשי של האלופה, מוכנה להעמיד מימון חיצוני, על-תקציבי, על מנת לסייע בהבאתו של כספי חזרה למכבי אחרי קריירה של עשור ב-NBA.

המהלך שמכבי ופוקס מנסות לרקום הוא בעל השלכות ברמה האסטרטגית: שני הגופים רואים בכספי מותג על, שיהווה כוח משמעותי במכירת המנויים שהתחילה היום (ראשון) ובפוקס מעוניינים שכחלק מהעסקה, כספי אף ישמש פרזנטור של החברה בשנים הבאות. עם זאת, יש להדגיש כי עד כה לא נעשתה הצעה רשמית מצד מכבי, וכי המהלכים הללו נועדו לבדוק היתכנות של המהלך.

אך למרות הגב התקציבי, במכבי פסימיים לגבי הסיכוי שכספי ישתכנע לחזור לישראל. בסביבתו של כספי אומרים כי הוא עדיין מרגיש שלא מיצה את פרק ה-NBA בקריירה וכי המטרה היתה ונשארה להשיג חוזה בקבוצת פלייאוף. בהקשר הזה, יש לציין, כי כספי ורעייתו, שמצפה לילד נוסף בקרוב, אוהבים את החיים בארה"ב ותידרש סיטואציה מיוחדת כדי ששניהם ישתכנעו לחזור לארץ. כספי יגיע השבוע לביקור בישראל.

כזכור, אביו של עמרי, שמעון, אמר בראיון ל"חמש באוויר" לפני כעשרה ימים: "בואו נאמר שאם עמרי לא יקבל הצעה מה-NBA הוא יהיה באירופה או במכבי תל אביב. כדי שיגיע למכבי ת"א זאת צריכה להיות חבילה. לא רק משכורת אלא גם מה יעשה ביום שאחרי. יכול להיות שזה מה שיניע אותו. עומרי לא יהיה בקבוצה מדשדשת. הוא לא ילך לכל קבוצה שתציע לו, הוא לא רוצה להיות מקום תשיעי או אחת עשרה, הוא רוצה פלייאוף. עומרי יכול לשחק ברמות האלה עוד ארבע או חמש שנים. הקליפרס רצו אותו העונה, אבל זה לא הבשיל, ויכול להיות מאוד שהוא ישחק שם בעונה הבאה, הצעות יהיו".

בתוך כך, המגעים עם אלכס טיוס נמשכים, ואחרי שפרסמנו בסוף השבוע שטיוס דורש 2.5 מיליון דולרים לשנתיים הקרובות, מתברר שהמספרים שהצהובים מוכנים לשלם נמוכים משמעותית. בתחילה הוצע לו חוזה של 900 אלף דולר לשנתיים, כלומר ירידה דרסטית לעומת החוזה הנוכחי המוערך בכ-800 אלף דולרים לעונה, אך בהמשך שיפרו את ההצעה והיא כרגע עומדת על 1.2 מיליון דולרים לשנתיים. נציגיו של טיוס קיבלו מסר שלפיו ההצעה הזו היא ההצעה האחרונה והסופית. טיוס עצמו הכחיש את הדיווח וכינה אותו "פייק ניוז", אולם אתמול גורם במכבי אישר כי אלו אכן היו דרישותיו של טיוס בתחילת המו"מ.