עולה דרגה: חולון הגישה בוררות נגד וואייט

המועדון פנה לאיגוד: עשינו מאמצים לא להגיע לסיטואציה הזו

עמרי מנהיים  12.05.19 - 15:40
תחילת כתבה

המאבק בין הפועל חולון לקאליף וואייט רחוק מלהסתיים. כזכור, כפי שפורסם כאן באתר, בין הצדדים יש פיצוץ גדול לאור העובדה שהשחקן ונציגיו דורשים לקבל כספי ביטוח, שלטענת הקבוצה לא מגיעים לו - ונכון לעכשיו, וואייט לא מקבל שכר כבר מספר חודשים.

בשל כך, חולון, באמצעות עו"ד עופר יחיאלי, הגישה לאיגוד הכדורסל תביעת בוררות נגד השחקן. בתביעה מבקש המועדון החזר כספים והטבות שניתנו לוואייט, כאלו שהוא אינו זכאי להם לאור הנסיבות. כמו כן, חולון מבקשת לבטל את ההסכם עימו בעקבות ״עבירות על סעיפים בחוזה אותם עבר השחקן״ - כך על פי ההודעה הרשמית.

לטענת חולון, נעשו לאחרונה מאמצים שלא להגיע לסיטואציה הנוכחית, כולל הצעה להסדר, אך כל פנייה שנעשתה מצד המועדון לא זכתה להתייחסות מצידו של השחקן או מי מבאי כוחו.

וואייט, כידוע, נפצע בסוף 2018, במשחק מול הפועל ירושלים ולמעשה גמר את העונה. על פי חוק, כמובן שחולון מחוייבת לשלם את שכרו גם בזמן הפציעה, כאשר במקביל, השחקן אמור לתבוע את ביטוח לאומי בשל "תאונת עבודה", כך שהקבוצה תקבל החזרים על תשלומי השכר ולא תינזק מבחינה כלכלית.

אלא שחולון, כאמור, לא משלמת לוואייט, וכאן בעצם מתחיל קרב הגרסאות. וואייט טוען כי הפציעה בברכו היא "החמרה" של פציעה קיימת - ולא תאונת עבודה במסגרת הקבוצה - מה שאומר שהוא צריך להמשיך לקבל את שכרו בכל מקרה מחולון, לצד התשלום מהביטוח הלאומי.

עו"ד איציק אבישר, המייצג את וואייט בתגובה: "למותר לציין שזוהי תביעה טאקטית, מלאכותית ותו לא. מרשי יתבע את מלוא זכויותיו בהתאם לדין".