יציע האולטראס של הפועל ייסגר לשני משחקים

בית הדין בעקבות הדרבי: "הגישה המקלה כלפיהם לא צלחה". האדומים גם נקנסו ב-70 אלף ש"ח. קנס גם לחולון על הקריאות כלפי משעור מצד האוהדים

רועי כהן
רועי כהן  16.05.19 - 18:47
תחילת כתבה

בעקבות אירועי הדרבי: בית הדין של איגוד הכדורסל החליט היום (חמישי) להטיל על הפועל ת"א עונש של סגירת היציע המערבי בהיכל שלמה (יציע האולטראס) לשני המשחקים הקרובים, וכן על סגירה של 3 השורות הראשונות מאחורי ספסל הקבוצה האורחת.

המשמעות היא שהיציע המערבי יהיה סגור במשחק הבא נגד הפועל ירושלים, ואם הפועל ת"א תעפיל לפלייאוף, גם במשחק הביתי הראשון בסדרת רבע הגמר. עוד הוחלט כי בשישה המשחקים שלאחר מכן, 5 שורות מהיציע המערבי ייסגרו.

ועדת המשמעת של איגוד הכדורסל קיימה היום דיונים בכתבי האישום שכנגד הפועל חולון והפועל ת"א. על האדומים אמר בית הדין: "בעבר רצינו להאמין להבטחות הנאשמת, שתעשה כמיטב יכולתה למנוע מעשים דומים. נראה לנו כי הגישה המקלה של בית הדין, שבאה מתוך רצון לאפשר לנאשמת לפעול בעצמה למניעת מקרים כאלו, לא צלחה".

כמו כן, על הפועל הוטל קנס כספי של 70,000 ש"ח בפועל ו-50,000 על תנאי לשנתיים. כנגד הקבוצה עומד עונש על תנאי של שני משחקים ביתיים ברדיוס של 100 ק"מ. בבית הדין הוסיפו: "שקלנו האם להפעיל את התנאי והגענו למסקנה כי ענישה יעילה יותר תהיה ענישה של סגירת יציעים, ולכן בשני המשחקים הביתיים הקרובים ייסגר היציע המערבי לחלוטין, ובשלושה ייסגרו 3 השורות הראשונות מאחורי ספסל הקבוצה האורחת. בששת המשחקים שלאחר מכן ייסגרו 5 השורות הראשונות ביציע המערבי".

בנוסף, הסגולים נקנסו ב-25,000 ש"ח בפועל ו-20,000 ש"ח על תנאי, זאת בעקבות הקריאות של אוהדי חולון כנגד כארם משעור במשחק מול הרצליה. בית הדין כתב בין השאר בנוגע להחלטתו: "יש להתייחס בחומרה לקריאות מהסוג הזה".