שיבק: "הלחץ גבר עלינו, יום עצוב בקריירה"

מאמן הרצליה אחרי הירידה: "קרו דברים במערכת שלא אפרט"

עודד הלפרין
עודד הלפרין  16.05.19 - 21:32

תגיות: בני הרצליה

תחילת כתבה

אווירה קשה הייתה הערב (חמישי) בחדר ההלבשה של בני הרצליה באולם בגין. הקבוצה של אריק שיבק הפסידה בצורה דרמטית ביותר 74:73 להפועל אילת אחרי שלשה של יונתן שולדברנד על הבאזר. כעת, אין דרך חזרה: הרצליה, שליוותה את הכדורסל הישראלי בליגה הבכירה כבר למעלה משני עשורים, תשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית.

אריק שיבק, שכמעט לקח אליפות באותו אולם עם אותה הפועל אילת, לא הסתיר את האכזבה בסיום: ""רגע עצוב למועדון ולכל אחד מאיתנו באופן אישי, לא משנה כמה זמן אנחנו נמצאים פה. זה כואב, אבל ננסה להרים את הראש של השחקנים כי אני חושב שעשינו פה מאמץ אדיר. הלחץ בסופו של דבר גבר עלינו, גם אנחנו יודעים שאסור היה לתת לו הזדמנות לזרוק שלשה. אני מרגיש נורא, בטח במגרש הזה, היו לי פה רגעים יפים, כמו שאמרתי זה יום עצוב בקריירה".

"ידעתי כשבאתי שאני לוקח קבוצה לפני ירידה, שנה שעברה הצלחתי לעזור והשנה לצערי לא. היו המון פציעות בהרצליה וקרו המון דברים שבגללם לא הצלחנו לייצב את העסק ולמצוא הרכב שירוץ כמה משחקים ברציפות, אני חושב שזה אחד הדברים שגרמו לאיבוד הביטחון. לא קל לאמן קבוצה שמפסידה, קרו דברים בתוך המערכת שאין לי ספק שבקבוצה מנצחת לא קורים, מעדיף לא לפרט. אף אחד לא רוצה את זה ברזומה. הרצליה זה מועדון טוב שמגיע מעיר גדולה, יש פה לא מעט אוהדים והרבה אנשים שרוצים שהמועדון הזה יחזור לליגה הבכירה ואני מקווה בשביל הכדורסל הישראלי שזה יקרה".

ניצן חנוכי, שבכה בסיום ההתמודדות, אמר אחרי המשחק: "רגע עצוב לכולם, זה סוג של כתם לכל שחקן שמשחק כדורסל ונמצא בליגה הרבה שנים, אין הרבה מה להגיד. זה תסמונת שקרתה לנו הרבה פעמים השנה, מובילים ומשחקים טוב אבל איכשהו בדקות האחרונות איבדנו ריכוז. לצערי זה קרה שוב היום, היה איזה בלבול במהלך האחרון וקיבלנו שלשה הכי אכזרית שיש".

"ברור שזה לא היה בתכניות, יש פה אנשים שאני מכיר מגיל עשר, חזרתי לפה כדי לעשות דברים יפים ולנסות לשחזר את מה שעשיתי בקדנציה הראשונה. העונה התגלגלה ככה והלכנו למאבקים, אף אחד לא פילל לזה. מבחינה אישית היה לי איזה פציעה בתחילת העונה ולא כל כך קיבלתי קרדיט, לקראת סוף העונה, כשאריק הגיע קיבלתי יותר דקות והצלחתי יותר לתרום אבל זה לא הספיק. אני חלק מעונה הזו כמו כולם. כולם קצת בשוק, עברנו עונה באמת קשה ונשארנו ביחד".