קטש: "הפציעה של ג'ונסון נוגעת בי עמוקות"

מאמן י-ם דואג לכוכב. אליהו: "הכי כיף לשחק עם בלאט"

רועי כהן
רועי כהן  27.05.19 - 09:26
תחילת כתבה

עוד משחק, עוד ניצחון קליל של הפועל ירושלים על הפועל באר שבע, הפעם במשחק מספר 2 ברבע גמר הפלייאוף. ליאור אליהו, שלאט לאט מבסס את מעמדו מחדש אחרי תקופה שבה מיעט לשחק, הזכיר לכולם כמה קל יכול להיות עבורו להעמיד שורה סטטיסטית נהדרת של שמונה נקודות, שישה ריבאונדים ושבעה אסיסטים וכל זה ב-16 דקות בלבד. מצד שני, אתמול הוא הצליח לדייק ב-2/2 מהקו לראשונה מאז משחק מספר 1 ברבע גמר הפלייאוף נגד נהריה לפני לא פחות משנתיים.

"המשחק היה חשוב מאוד עבורנו וידענו שיכול להיות כאן לא פשוט אבל עשינו אותו קל", אמר אליהו בסיום. "הסדרה עוד לא נגמרה, אם יש סדרה קשה מדי אז שואלים אם העייפות תשפיע על הפיינל פור, אם יש סדרה קלה מדי אז שואלים על ירידת מתח, אין לזה חוקיות. לא משנה איך תסתיים הסדרה הזאת כי בפיינל פור זה סיפור אחר. היו לנו כמה דקות טובות שבהן ידענו לברוח". הפורוורד שיבח בנוסף את תמיר בלאט: "הוא מסוג השחקנים שתמיד מחפש את המסירה, ואין כיף יותר מלשחק עם שחקנים כאלה".

עודד קטש אמר בסיום: "רצינו למנוע מב"ש נקודות קלות ובמחצית הראשונה לא כל כך הצלחנו בזה. ב"ש קבוצה מאומנת ושיטתית שסבלה מפציעות וחוסר מזל, נצטרך להיות מרוכזים ולסיים את העבודה במשחק השלישי". המאמן התייחס למטרה הסופית של הקבוצה: "לא אני קובע מה כישלון ומה לא. המטרה היא להגיע לפיינל פור, זאת היתה המטרה גם באירופה ונכשלנו בה. אני אחראי על הדרך ואני מקווה שהדרך תוביל להישגים".

קטש דיבר בצורה אמוציונלית לפציעה של כריס ג'ונסון: "יש לו את אותה פציעה שהיתה לי, הוא חזר ומתסבר שזה היה מהר מדי ואני מקווה שהנזק יסתכם בזה. הסיפור עם כריס נוגע לי במקומות הכי עמוקים כי זו אותה פציעה שהיתה לי, בסחוס, יש לנו אפילו את אותו גודל סחוס אבל לו יש סיכוי להינצל. כל פעם שהוא סבל במשחק אני הרגשתי את זה בסחוס שלי, אמיתי. אנחנו כל כך אוהבים אותו, חסרים את האנרגיות שלו ואני מאוד מקווה שהוא יחזור כמה שיותר מהר אבל הקריירה שלו יותר חשובה".

בתוך כך, השחקנים בקבוצה הגיבו בצורה חיובית מאוד לחזרתם של אנשי "בריגדה מלחה" ליציעים, לראשונה אחרי חודשיים. האוהדים עמדו על זכותם להמשיך להביא את השלט נגד המנכ"ל גיא הראל, אבל בקבוצה אהבו מאוד את האנרגיות ואת האווירה שהם הביאו עימם, וקיוו שהמשבר מאחוריהם.