האיגוד הורה: שתי עולות החל מהעונה הבאה

המנהלת מתנגדת למהלך ולהגדלת הליגה וכמות העולות והיורדות

עמרי מנהיים ורועי כהן  29.05.19 - 14:28
תחילת כתבה

האם ליגת העל בדרך להגדלת מספר הקבוצות ל-14? לערוץ הספורט נודע כי איגוד הכדורסל שלח היום (רביעי) ליו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל, בו הורה שהחל מהעונה הבאה, 2019/20, שתי קבוצות יעלו מהליגה הלאומית לליגת העל. המשמעות: האיגוד מעוניין כי ליגת העל תגדל ל-14 קבוצות.

יש לציין כי המהלך לא נעשה על דעת המנהלת, שמתנגדת להנהלת הליגה וגם להגדלת כמות העולות והיורדות. כזכור, מנהלת הליגה דנה בנושא במהלך השנה החולפת והחליטה לדחות את היוזמה להגדלת הליגה או לשינוי במספר העולות והיורדות. 

הפעם האחרונה בה היו שתי עולות לליגת העל לצד שתי יורדות הייתה אי שם ב-2008/09, אז היו אלה ברק נתניה והפועל עפולה שעלו מהליגה הלאומית, בעוד אליצור קריית אתא ומכבי גבעת שמואל ירדו אליה.

כזכור, לפני כשבועיים התכנסה המנהלת והגיעה להסכם לשלוש שנים שלפיו הפיינל פור יבוטל ובמקומו ישוחקו סדרות בשיטת הטוב משלושה משחקים מרבע גמר ועד הגמר כולל. נכון לעכשיו השיטה החדשה תכנס לתוקף רק החל מ-2020/21, כאשר במנהלת יעשו מאמצים להחיל את השיטה כבר בעונה הבאה.

בנוסף, הוחלט על ביטול הסיבוב השלישי ובמקומו הליגה תחולק לבית עליון (מקום 1-6) ובית תחתון (7-12) שיתקיים בסיבוב אחד. שתי הקבוצות שיסיימו ראשונות בבית התחתון יעפילו לפלייאוף יחד עם שש הקבוצות של הבית העליון. המשמעות היא הקטנת מספר המשחקים בעונה הסדירה מ-33 כיום ל-27 בלבד.

באשר לעונה הקרובה (2019/20) הוחלט כי כל קבוצה תוכל לרשום עד חמישה זרים בסגל. קבוצה שתרשום שלושה זרים תזכה למענק כספי בסך 250 אלף ש"ח וקבוצה שתרשום חמישה זרים תשלם היטל של 500 אלף ש"ח. בכל זמן נתון, תהיה חובה לשתף ישראלי אחד על הפרקט, במקום החוק הרוסי הקיים שמחייב שני ישראלים על הפרקט בכל עת.