פארגו שוב לא בסגל לדרבי, קלויארו יחזור

מכבי רוצה פיינל פור. ספרופולוס: "אסור להמעיט ביכולתם"

עמרי מנהיים ורועי כהן  30.05.19 - 19:48
תחילת כתבה

אחרי שניצחה את שני המשחקים הקודמים בהפרש כולל של 35 נקודות, מכבי תל אביב תעלה היום (חמישי ב-21:00, שידור ישיר ב-5SPORT) למה שעשוי להיות הדרבי האחרון שלה העונה, כשתארח את הפועל תל אביב למשחק מספר 3 במסגרת פלייאוף רבע גמר ליגת ווינר. ג'רמי פארגו שוב לא יהיה בסגל הצהובים, אנג'לו קלויארו יחזור על חשבונו.

למרות היתרון 0:2, המאמן יאניס ספרופולוס אמר: "קודם כל אסור לנו להמעיט ביכולתה של הפועל תל אביב. נצטרך להיות ממוקדים ומוכנים לעוד משחק קשה. אנחנו לא מתייחסים להפועל כיחידים, אלא כקבוצה שמשחקת טוב מאוד יחד. יש להם 8-9 שחקנים ברוטציה, שכל אחד מהם יכול להוות בעיה ואם לא נהיה מוכנים להגן נגד כולם, נהיה בצרות. נצטרך להתמקד בלעמוד בתוכנית המשחק שלנו מבחינה טקטית, להתגונן מול המשחק שלהם, וההתקפה צריכה לקרוא את מה שהם יעשו בהגנה".

בנוגע לשחקניו, אמר המאמן היווני: "אני לא יכול להפריד את השחקנים שלנו, כי כולם עושים את הכי טוב שלהם בהגנה ובהתקפה. אני חושב שאנחנו משתפרים ולומדים, וככל שאנחנו מתאמנים ומשחקים יחד, זה לטובת הקבוצה. הגעתי באמצע העונה ולא היה לי זמן להרבה הכנות ואימונים, אבל עכשיו אנחנו לקראת סוף העונה ומבצעים את הדברים טוב יותר כי יש לנו יותר זמן יחד. השחקנים יודעים את הפילוסופיה שלי ומפנימים את הטקטיקה, כך יותר קל לעשות דברים. שיתוף הפעולה שלנו בהגנה טוב יותר וזה חשוב מאוד".

ג'ייק כהן, שהצטיין במשחק האחרון עם 21 נקודות התייחס לאפשרות שהצהובים יהיו הפייבוריטים מחר: "אני לא חושב, שיחקנו טוב עד עכשיו בסדרה הזאת ונקווה שנצליח לעשות במשחק מספר 3 את מה שעשינו בשני הקודמים, אבל בטוח יש לנו דברים לשפר, ואיך שאנשים רואים אותנו, לא משפיע".

הסנטר-פורוורד נשאל מה יהיה המפתח לניצחון, והשיב בפשטות: "לקלוע יותר נקודות נגדם. כל משחק בבית מרגיש אני חשוב יותר נוח והאוהדים נותנים דחיפה ונקווה שיהיה ככה מחר. אנחנו משחקים טוב יחד ועושים את הדברים טובים יותר. אני  מרוצה מאיך שאנחנו מתקדמים. אפשר לראות שהשתפרנו בדברים שהתקשינו בהם במהלך העונה, ואנחנו ממשיכים להשתפר ואפשר לראות את התוצאות במשחקים".