"מכבי ת"א זה הגוף שהכי הרבה מלבה אלימות"

צפו ביו"ר הפועל, רמי כהן: "ניקינו 96% מהמקרים אצלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.19 - 10:31
תחילת כתבה

אחד הדברים המרכזיים שאוהדי הכדורסל בתל אביב יזכרו מעונת 2018/19 הוא האירועים מסביב לדרבים הלוהטים בין מכבי להפועל, שחלקם הסתיימו עם לא מעט תלונות והכפשות של שני הצדדים אחד כלפי השני, ועם עמידות לדין. אתמול (רביעי) הגיע לתכנית "מגרש פתוח" יו"ר האדומים, רמי כהן, כדי לספר את הצד של קבוצתו בסיפור הזה, ועל הדרך לדבר על מה לא עבד העונה שגרם כמעט לפספוס הפלייאוף העליון.

"לא הייתה עונה טובה מן הסתם, אבל באיזהשהו שלב אתה מבין שכנראה אנחנו לא מספיק טובים וככה זה ייגמר, ואכן כך זה נגמר", אמר כהן. "נראינו לא מספיק טוב גם לפני הסדרה מול מכבי. אם זו סדרה של דרבי אז עדיף לגמור במקום התשיעי במקום? לא מאמין בזה. רוצים כל שנה להצליח כמה שיותר. להיכנס לפלייאוף זה תמיד יותר טוב. גם מזה לומדים כמו מכל דבר, וצריך להמשיך כאילו תמיד יש סיכוי".

היו"ר ניסה להסביר את המקור לצרות של האדומים: "הבעיה העיקרית התחילה בקיץ בתהליך של בניית הקבוצה. היא מחולקת להרבה חלקים, אבל העיקריים שבהם זה הנושא של לנסות לבנות קבוצה, לנסות לגמור את זה בתחילת אוגוסט. צריך קצת יותר לחשוב לגבי כל הבנייה וההתאמה של השחקנים. אם נשווה לראשל"צ, אז גם אצלם היו משברים והחלפת מאמן ושחקנים שעזבו. אבל הם כן שם, אז בסופו של דבר אין פה חוקים. אבל כן צריך ללמוד לעשות את הדברים נכון, כי מה שבונים בקיץ מלווה אותך כל השנה".

כשנשאל אז מי בנה את הקבוצה, ענה: "אנחנו בקשר טוב עם דני (פרנקו), סיימנו את העונה בסדר בינינו. אין שום שחקן שהגיע להפועל תל אביב שהמאמן לא רוצה, כמו תמיד. אנחנו יושבים ומדברים ביחד על כל שחקן, במסגרת התקציב. חילוקי דעות עם מאמנים כמוטיב חוזר? אני לא חושב שהפועל תל אביב זה מקום שלא טוב לעבוד בו, אתם יכולים לדבר עם המאמנים הקודמים. זה כן מקום עם לחץ, ואיך שהמאמן מגיע הוא מרגיש את זה. הקהל מעודד גם כשמפסידים, אז הוא דווקא לא מלחיץ".

לגבי פרשת רפי מנקו סיפר כהן: "יש מה ללמוד מזה, יכול להיות שכל אחד מהצדדים היה יכול לעשות את הדברים אחרת. זה היה ברור שאחרי אמירה כזאת כמו של דני אנחנו נמצא את הדרך להיפרד וזה לא היה מוזר לאף אחד. אבל החלטנו שברמת הכדורסל אנחנו צריכים להאמין בדני, ואנחנו עדיין חושבים שהוא איש כדורסל מצוין. בגלל כל הבלאגן החלטנו שהקבוצה צריכה שקט והדבר הכי נכון היה לתת את הזמן לעשות את שלו".

כשנשאל מי יהיה המאמן הבא, ענה: "יש כמה אופציות ואריאל בית הלחמי הוא בהחלט אחת מהן. אנחנו כבר לא פרויקט, אנחנו קבוצת כדורסל. כשהיינו פרויקט היו לזה יתרונות, ועכשיו אנחנו סובלים מהמינוסים של להיות קבוצה. הגענו למצב של בינוניות קוסמית. אנחנו ברוב השנים האחרונות עולים לפלייאוף ולא עוברים את רבע הגמר. את זה אנחנו צריכים לשבור. זה לא כזה פשוט כי מבחינת תקציב אנחנו נמצאים איפהשהו במקומות האלה של 4-7. רוכש? זה הכל עניין של דעות. קיבלנו שותפים בזרועות פתוחות. לא היה אחד שאמרנו לו לא".

היו"ר דיבר לגבי האירועים עם הקהל שייתכן ומרחיקים משקיעים פוטנציאליים: "אומרים את זה הרבה וברמת התיאוריה זה נכון. אולי גם מעשית. אנחנו כן גדלנו בתקציב בשנים האחרונות, אז אנחנו כן עושים עבודה. אבל לגבי הקהל זה מחולק לשניים. יש את הנושא האבסולוטי ויש דברים שקורים שאנחנו לא אוהבים. אנחנו בטח נגד אלימות, אני לא חושב שיש מישהו שמתעסק בזה יותר מאיתנו. תמיד כשיש לנו הוכחה של דברים ספציפיים, אז אפשר לטפל ברגע האמת. אם אין לנו הוכחה אז זה מאד קשה. גם מכבי תל אביב לא פעלה נגד אוהדים שירקו וקיללו אותנו. מתי היא כן פעלה? כשהביאו לה הוכחה עם תמונה, וזה טבעי שזה יהיה ככה".

"החלטנו שבשנה הבאה כל האזור מאחורי הספסל ינוקה ולא יישבו שם אנשים שהם 'מועדים'. יכול להיות שזה יהיה נכון גם לגבי השורות שמאחורי הסל. אבל בואו נסתכל על הדברים כמו שהם: הפועל ת"א לא עמדה לדין השנה פעם אחת מתחילת העונה עד הדרבי ההוא לקראת סוף העונה. היא עמדה לדין העונה רק בדרבים. אז כבר ניקינו 96% מהמקרים. במשחקים של מכבי מול ירושלים, חולון וב"ש ששם אפילו אוהד סיים בבית חולים מכבי לא הגישה תלונה. בדרבי האחרון במשחק מספר 3, לא היה בו כלום ובכל מקרה התחיל הפסטיבל של התלונות".

כהן סיכם לגבי היחסים עם מכבי: "הם טוענים שהם נגד אלימות, אבל הם הגוף שהכי הרבה מלבה אלימות במשחקי דרבי. הם חיים מלייצר את זה ולהעלות את הסרטונים האלה. אם הם היו עושים את זה בכל מקום וכל אולם, אז זה בסדר".