טאריק בלאק יחתום על חוזה חדש במכבי תל אביב

האמריקאי יסכם על הישארותו אצל הצהובים. ע"פ ההסכם, יוכל לחפש קבוצה ב-NBA עד תום ליגת הקיץ באמצע יולי. במידה ויישאר בכ"ז, שכרו יעמוד על 1.4 מיליון דולר לעונה

רועי כהן
רועי כהן  14.06.19 - 14:53
תחילת כתבה

המטרה המשמעותית של מכבי תל אביב הקיץ, לאחר שזכתה באליפות ה-53 בתולדותיה, קרובה להשגה כבר בראשיתו: טאריק בלאק צפוי לחתום על חוזה חדש במועדון הצהוב כבר בימים הקרובים. ע"פ ההסכם, בלאק יוכל למצוא קבוצה ב-NBA עד תום ליגת הקיץ באמצע יולי. שכרו צפוי לעמוד על 1.4 מיליון דולר לעונה.

אחרי לילה שלם של חגיגות, סיגרים, אלכוהול, מוסיקה ואוכל טוב, במכבי יחלו לתכנן את העונה הבאה. לצד בלאק, המטרה העיקרית היא לשמור על לפחות שמונה שחקנים מהסגל הקיים ולהמשיך איתם לעונה הבאה. סקוטי ווילבקין הוא הזר היחידי שמחזיק בחוזה לעונה הבאה והוא כמובן יישאר, כך גם ג'ון דיברתולומיאו ודני אבדיה. יובל זוסמן נרשם לדראפט ה-NBA אך יעזוב רק אם יקבל חוזה מובטח בליגה הטובה בעולם.

מי שעבר בחודש האחרון מהפך בכל בנוגע לרצון של מכבי להשאירו הוא דיאנדרה קיין, שסומן כעוזב ודאי אחרי קמפיין היורוליג הלא מוצלח, אך בעקבות היכולת הטובה בפלייאוף יאניס ספרופולוס הבהיר להנהלה שהוא רוצה שימשיך. ג'ייק כהן צפוי לחתום בקרוב על חוזה חדש ולהישאר.

בגזרת המתנדנדים אפשר למצוא את מייקל רול, אנג'לו קלויארו, ג'וני אובראיינט ואלכס טיוס. נתחיל באחרון, שדורש סכומים שכרגע במכבי לא מוכנים לשלם, במיוחד לנוכח העובדה שמשנה הבאה המיסוי על טיוס יהיה כמו על ישראלי "רגיל", מה שהופך את עלות המעסיק שלו לכבדה עוד יותר.

רול הדגיש בחגיגות: "חשוב שאוהדי מכבי יידעו שאני מאוד רוצה להישאר", במסר שנועד להעביר את הכדור למגרש של מכבי. האמריקאי הודיע לצהובים כי הוא מוכן לרדת בדרישותיו על מנת להישאר, אך ככל הנראה מכבי תבחר לחפש שחקנים אחרים בעמדה שלו.

אנג'לו קלויארו סיים את העונה האירופית במומנטום טוב, אבל כבר תקופה ארוכה שתרומתו הפכה לשולית. במכבי צפויים תחפש אלטרנטיבות בעמדה שלו ויחזרו לאופציית קלויארו רק אם לא ימצאו תחליף הולם.

ג'וני אובראיינט זוכה להערכה גדולה מצד הצוות המקצועי אך מחזיק בהצעות של פי 2 ויותר משכרו הנוכחי וכעת נראה שלא ימשיך בקבוצה. מי שבוודאות סיים את דרכו במכבי הוא ג'רמי פארגו.

בתוך כך, כפי שפרסמנו אתמול, יובל זוסמן ייצא השבוע לאימון נסיון בקליבלנד. מלבדו, מאמן הכושר של מכבי ת"א, רגב פנאן, קיבל זימון לליגת הקיץ של הקאבס והוא צפוי לעבוד עם השחקני ומאמני הכושר של הקבוצה.