יישאר בבית? מכבי תציע לזוסמן מ' דולר ל-4 שנים

לאחר שלא הצליח להיבחר בדראפט, האלופה רוצה להבטיח את המשך דרכו של הכישרון והצעד הראשון הוא חוזה משודרג משמעותית. המכשול: אופציית ה-NBA עדיין על הפרק

רועי כהן
רועי כהן  22.06.19 - 20:19
תחילת כתבה

אחרי שלא הצליח להיבחר בדראפט 2019, יובל זוסמן נמצא עם הפנים קדימה ולערוץ הספורט נודע כי מכבי תל אביב מתכוונת להציע לו חוזה חדש וארוך טווח, של כמיליון דולר לארבע שנים.

זוסמן הצטרף למכבי תל אביב בגיל 16 בחוזה ארוך טווח שיפוג בסוף עונת 2020/21. הגארד צפוי להרוויח בשנתיים הקרובות כ-35 אלף דולר לעונה בלבד, על פי חוזהו הנוכחי, שנחשב לאחד הנמוכים בליגת העל ואולי חסר תקדים במונחים של הצהובים.

עם הפריצה של זוסמן כבר בעונה שעברה, ובמיוחד אחרי שזכה אשתקד באליפות אירופה עד גיל 20 והוכתר כ-MVP של הטורניר, למכבי היה ברור שהיא תצטרך לפתוח את החוזה ולהציע לשחקן תנאים משופרים.

זוסמן אומנם לא נבחר בדראפט, אבל במכבי תל אביב רוצים להימנע ממצב שבו השחקן ינסה לקבל בכל זאת חוזה ב-NBA, ולשם כך מוכנים להציע לו סכום של מיליון דולר עד קיץ 2023. הצעד נולד בין היתר מתוך חשיבה ששחקן שנשאר "אנדר-פייד", כלומר, מקבל הרבה פחות ממה שהוא שווה ובסופו של דבר עלול להתמרמר מכך.

מנגד, במועדון הצהוב רואים בזוסמן שחקן לשנים רבות קדימה, ולכן רוצים לפתור את הסוגיה בהקדם. כם זאת, עדיין מוקדם לדעת אם זוסמן יקבל את ההצעה, או שמא, ינסה בכל זאת למצות במהלך הקיץ את האפשרויות מול ה-NBA.