הרוש חתם לשנתיים. אוחיון יגיע לחולון?

הגארד האריך את חוזהו. האופציה על שחקן י-ם לא מומשה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.06.19 - 17:46
תחילת כתבה

האם יוגב אוחיון בדרך ליעד חדש החל מהעונה הבאה? ייתכן מאד שכן. לאור חוסר הוודאות לגבי הישארותו בהפועל ירושלים, בהפועל חולון בודקים את האפשרות להחתימו וכבר גיששו בכיוונו.

הסיטואציה החוזית של אוחיון וירושלים היא כזו: לקבוצה יש אופציה עליו ב-300 אלף דולר לעונה הבאה, אך היא הודיעה לו שגם אם יישאר - זה יהיה בחוזה חדש ומופחת באופן משמעותי.

אצל מחזיקת הגביע טרם גובשה החלטה אם ברצון ראשי המועדון להמשיך עם אוחיון או עם טימור - אבל בכל אופן, הקבוצה מהבירה צריכה להודיע לאוחיון עד לשבוע הבא האם בכוונתה להמשיך את ההתקשרות. אלא שכרגע אין הצעה קונקרטית מצד מחזיקת הגביע, ובחולון ממתינים להתפתחויות.

שרון דרוקר, מצידו, רוצה לצרף לסגל עוד גארד ישראלי בכיר, כאשר שני שמות מרכזיים עלו: אוחיון וטימור. גם טימור, כמו אוחיון, מחכה לשמוע האם ירושלים מממשת עליו את האופציה, אבל בכל מקרה, אוחיון זוכה לעדיפות על פניו. גם גל מקל ואבי בן שימול עלו כמועמדים, אך הסיכויים שיגיעו קטנים מאד.

בשל כך, ההערכות במועדון היא כי צירופו של אוחיון יותר ריאלי, למרות שהוא ייאלץ לרדת באופן משמעותי בשכרו. אוחיון הרוויח כאמור כ-300 אלף דולר באדום של ירושלים, כאשר חולוניה מתכננת להציע לו מחצית מהסכום הנ"ל, אם לא פחות מכך.

אוחיון בן ה-32 סבל בפתיחת העונה מפציעה ביד שהגבילה אותו, אך לאחר שהחלים נכנס היטב לרוטציה וקיבל תפקיד חשוב. הוא סיים עם 5.9 נקודות ו-2.7 אסיסטים ב-17.5 דקות בממוצע על הפרקט בעונה החולפת.

בתוך כך, חולון הודיעה על הארכת חוזהו של קפטן הקבוצה, שלומי הרוש, בשנתיים נוספות, בסימון הוא יסגור עשר עונות במדים הסגולים, מאז הגיע בגיל 24 מהפועל כפר סבא.

יו"ר המועדון, איתן לנציאנו, התייחס להארכת החוזה: "כשאנחנו אומרים על המועדון שלנו שהוא יחיד ומיוחד, זאת בדיוק ההחתמה שמצדיקה את האמירה. מעבר ליכולות המקצועיות של שלומי, אותן אנחנו מעריכים מאוד, שלומי הוא הרבה מעבר לשחקן עבורנו והארכת החוזה בשנתיים נוספות רק מלמדת עד כמה הוא מחובר ומחויב למועדון, וכמה המועדון מחויב כלפי שלומי. אנחנו רוצים לאחל לשלומי ולנו המון הצלחה".

הרוש עצמו אמר לאחר הארכת החוזה: "אני שמח להמשיך במועדון שהוא כבר מזמן בית בשבילי, זה לא מובן מאליו בשביל שחקן לסגור עשור באותה קבוצה וזה לא היה קורה בלי איתן ושלמה, אז אני רוצה להודות להם על כך. התודה האחרונה מוקדשת כמובן לקהל שלנו, שתומך בנו גם ברגעים טובים וגם בפחות, ואני מאחל לנו עונה מוצלחת ומלאה בהישגים ספורטיביים".