ראשל"צ מערימה קשיים על חולון לגבי קולשוב

השחקן לא בתכניות, אך הכתומים עשויים לראות בו צורך בעתיד

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.08.19 - 15:22
תחילת כתבה

לאחר שנראה היה שדרכו של איגור קולשוב להפועל חולון סלולה, מכבי ראשון לציון מערימה קשיים. כפי שפרסמנו, הכתומים העבירו מסרים לחולון לפיהם הם יוותרו על זכות הראשונים שיש להם על קולשוב. היום (ראשון) יצחק פרי חזר בו מההחלטה וכעת הוא מעוניין לקבל תמורה כלשהי עבור הוויתור על השחקן.

סלע המחלוקת היא העובדה כי לראשל"צ יש זכות על קולשוב לעוד עונה. מבחינת המועדון, אין בעיה לשחרר אותו לעונה אחת, אבל שבסיומה יהיה להם שוב את הזכות עליו. בחולון מעוניינים לקבל אותו ללא תמורה, ואף רוצים להחתים אותו בחוזה ארוך טווח.

חשוב להבהיר כי סגנית האלופה לא מעוניינת בקולשוב, שלא נמצא בתכניות המקצועיות של גיא גודס. האינטרס של הקבוצה הוא לשחרר אותו גם כדי לחסוך את עלות חוזהו, אבל ייתכן שבעונה הבאה כן יהיה צורך מקצועי בשחקן, ולכן היא לא ממהרת לוותר על האופציה שיש לה עליו.

בחולון הבהירו כי הם לא מתכוונים לשלם כסף עבור הגארד, כאשר בראשל"צ טוענים כי עירוני נהריה מעוניינת בו גם כן ואף יכולה לשלם ביי-אאוט. צריך לציין שקולשוב עצמו מעוניין לשחק בחולון, וגם ציין זאת לכל הגורמים המעורבים. בסביבתו של השחקן ובחולון עדיין מנהלים משא ומתן מול ראשל"צ במטרה להגיע להבנות שיאפשרו לקולשוב לחתום על חוזה ארוך טווח.

קולשוב חזר לישראל בקיץ הקודם אחרי קריירת מכללות יפה וב-26 משחקים במדי מכבי ראשון לציון קלע 11.5 נקודות בממוצע, לצד 5.4 ריבאונדים. אלא שבמחזור ה-27, מול הפועל תל אביב, הוא לא שיחק בשל החלטה מקצועית של גודס, ודרכו החוצה נסללה, כשמכת הפציעות בחולון הנחיתה אותו אצל דן שמיר. קולשוב גילה יכולת משופרת, הגדיל את האחוזים מחוץ לקשת (מ-24% ל-38%) - והיה מהבולטים בשורות קבוצתו החדשה מול אותה ראשל"צ בסדרת הפלייאוף (למרות ההפסד 3:1), אותה סיים עם ממוצעים של 12.2 נקודות ו-6 ריבאונדים.