"הפועל תל אביב לא מועדון גדול, לא עם ההנהלה הזאת"

באים מאהבה? אחרי דבריו הקשים של רביב לימונד ("בגדו בי"), גם רפי מנקו עלה להתקפה. בריאיון ל"מגרש פתוח" אמר: "השפילו אותי. חבל לי על האוהדים, מוכרים להם סיפורים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.19 - 10:00
תחילת כתבה

 אם להאמין לשחקני העבר הטרי של הקבוצה, משהו רע מאוד עובר על מועדון הכדורסל של הפועל תל אביב. אחרי דבריו החריפים של רביב לימונד בריאיון לערוץ הספורט ("הפרויקט הזה מת, בגדו בי"), הגיע תורו של אקס אחר - רפי מנקו - לטעון להתנהלות לקויה של האדומים. בריאיון גם כן לערוץ הספורט, בתכנית "מגרש פתוח", סיפר השחקן על החוויה בדרייב-אין - ולא שמר בבטן את מה שהוא חושב על מקבלי ההחלטות.

מנקו, כיום בהפועל אילת, נשאל בתחילת הריאיון על קבוצתו הנוכחית. אחרי כמה דקות של שיחה על "אש קטנה", הגיע שלב השאלה על האקסית באדום - ומנקו לא נשאר דיפלומט: "אני היום יותר בשל לדבר על מה שהיה, נמנעתי לדבר על זה עד היום כי לא רציתי לחזור לתחושת ההשפלה שחוויתי שם. עם ההתנהלות הנוכחית, הפועל תל אביב לא יכולה להיקרא מועדון גדול, לא משנה כמה קהל יהיה מאחוריה. ההתנהלות שלהם מאוד קטנה בעיניי. חבל לי על האוהדים כי ההנהלה מנצלת את הכוח שלה בשביל לספר להם כל מיני סיפורים".

כזכור, הפועל ת"א פתחה בצורה רעה את העונה שעברה, מה שהוביל אותה לבצע שינויים בסגל. היא צירפה שני זרים בעלי שכר גבוה - ג'רל מקניל וריצ'ארד האוול - וכפועל יוצא, הייתה צריכה לשחרר שחקן שיקל על התקציב ורפי מנקו שילם את המחיר. להודעת השחרור שלו קדמה סאגה ארוכה, כשמנקו עצמו רצה להישאר במועדון, אבל בשלב מסוים נאסר עליו אפילו להתאמן, עד שבסופו של דבר עבר לאילת.

"אמרו לי שזה מקצועי, אבל בפועל כולם יודעים שדני (פרנקו) רצה אותי. אם אני לא טועה הוא גם אמר את זה לתקשורת", המשיך מנקו. "אני חושב שמועדון צריך לתת גב לשחקן. אני יודע שפתחתי לא כל כך טוב את העונה, אבל המקום של המועדון הוא לבוא ולתת גב לשחקן בשביל ליצור את ההמשכיות הזאת כי עשינו משהו גדול בעונה שלפני כן (הגעה לפיינל פור)".

"הדרך שבה התנהלו מולי הייתה לא נכונה ואני חושב שאפשר לראות את זה בתוצאות - הם לא הגיעו לאן שהם חשבו שהם יגיעו אחרי שהעיפו אותי", עקץ האקס והוסיף: "אני לא רוצה להשוות את האנשים שם ליושבי ראש אחרים בליגה, אני יודע מה אני חוויתי מהם ואת ההשפלה שהרגשתי. באותה נשימה אני יכול לומר שכל מה שעברתי שם לימד אותי המון - להתמודד עם הסיטואציות האלו וכמה חזק אני בשביל לצאת מהסיטואציות האלו. זה גם לימד אותי על מי אני יכול לסמוך ועל מי לא".

מנקו, כמובן, נשאל על הדברים שאמר לימונד, ששיחק שש שנים באדום ונחשב לסמל - אבל בקיץ קיבל הודעה כי הוא לא בתכניות. "הגיע לו לסיים שם את הקריירה, הוא נתן הרבה למועדון. הנהלה שטוענת כל הזמן שהיא אידיאולוגית וערכית באה ובועטת שחקן שהפך לסמל אחרי שש שנים... אני נפגעתי בשביל רביב, בטח אחרי שהובטחו לו דברים. זה מצחיק כי ההתנהלות הזו זה משהו שחוזר, גם אצלי אמרו לי כל מיני דברים - אבל אחרי ארבעה משחקים ששיחקתי אמרו לי 'אתה לא פה יותר'".