"ראינו בקולשוב הבטחה, נפל בגלל אינטרסים"

חולון תקפה את ראשל"צ אחרי המעבר לנהריה: "הדלת שלו פתוחה". מנכ"ל ראשל"צ הגיב: "לא נוותר על הזכות שלנו העתידית שלנו"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  14.08.19 - 19:20
תחילת כתבה

גזרת הפועל חולון - מכבי ראשון לציון מתחממת בימים האחרונים על רקע המו״מ בנוגע לאיגור קולשוב - שחתם בעירוני נהריה לאחר שסוכמו התנאים בין המועדונים.

כזכור, ראשל״צ מחזיקה בזכות ראשונים על קולשוב, אך לא מעוניינת בו מקצועית לעונה הבאה. תחילה, נראה היה כי היא תאפשר לקולשוב לחתום על חוזה ארוך טווח בחולון, אך דרשה תשלום בסופו של דבר. כשעלתה על הפרק השאלה לעונה אחת, הכתומים דרשו לשמור על הזכות לקראת העונה הבאה - דבר שבחולון לא היו מעוניינים בו.

בחולון, אם כן, לא אהבו את ההתנהלות של ראשל״צ בכל הנושא והגיבו באופן רשמי: ״אנו מצרים על כך שבגלל אינטרסים אישיים של אנשים מסוימים, ועל אף שקיבלנו את ברכת הדרך מגלעד זיו, מנכ״ל מכבי ראשון לציון - הן באמצעות הסוכן והן בין שני המועדונים - החליט מי שהחליט לעצור את התהליך ולמנוע אותו״.

בחולון הוסיפו: ״למרות שמבחינתנו הסגל הישראלי היה סגור, ראינו באיגור כישרון והשקעה בטוחה. רצינו לתת לו את הבמה להגיע למקומות אליהם הוא מכוון, אך כאמור דברים שלא קשורים אלינו מנעו את המהלך, לפחות כרגע, ועל כך אנו מצרים. אנחנו מאחלים לאיגור המון הצלחה, הדלת שלנו תמיד פתוחה בפניו״.

גלעד זיו, מנכ״ל מכבי ראשון לציון, הגיב לטענות: ״חולון פנו אלינו מלכתחילה ואכן אישרתי להם לצרף את איגור לעונה הבאה ללא תשלום. אבל ברגע שחולון הבהירו שהם רוצים את איגור בהסכם ארוך טווח ללא תשלום, זה נפל. אנחנו נתנו את האישור הראשוני לקבל את איגור ללא כסף לעונה אחת, שבסיומה הזכות חוזרת אלינו. כשהם טענו שהם רוצים להחתים אותו לכמה שנים, זה אומר שאנחנו נוותר על הזכות העתידית שלנו עליו. והזכות הזו שווה שחקן טוב כמו איגור, או שהיא שווה כסף. לכן העסקה נפלה״.

זיו הוסיף: ״את אותה עסקה שהצעתי לחולון הצעתי לנהריה לעונה הבאה. ולמען האמת - אם חולון היו רוצים אותו לעונה אחת, הוא כבר היה שם. אנחנו אמרנו אותו דבר לכל הקבוצות שפנו אלינו, שאנחנו רוצים לשמור את האופציה לעונה הבאה או לקבל תמורתו כסף. נהריה הסכימה לתנאים האלה ולכן הוא הלך לשם״.