גיא הראל: התפכחנו משאיפות היורוליג

הפועל י-ם פתחה עונה. קטש: "הימרנו הקיץ עם שחקני החיזוק"

רועי כהן (צילום: אלן שיבר)  25.08.19 - 17:31
תחילת כתבה

צפו במסע"ת של הפועל ירושלים

אחרי שקיבלה את פניהם של ג'ייקובן בראון וסולימאן בריימו, שנחתו בנתב"ג, הפועל ירושלים פתחה היום (ראשון) עונה במסיבת עיתונאים. המסר המשמעותי שעבר במסע"ת, הוא אמירתו של מנכ"ל המועדון גיא הראל, שסיפר כי המועדון ויתר על השאיפה המרכזית שלו בעונות האחרונות - להגיע ליורוליג. "אורי אלון עשה עבודה רצינית וקשה כדי להגיע ליורוליג אבל התפכחנו מהשאיפות הללו", הסביר גיא הראל. "במפעל החליטו אחרת. ליגת האלופות, בעינינו, היא מפעל חזק".

מחזיקת הגביע התחזקה באופן משמעותי במהלך הקיץ, במה שמאמן הקבוצה עודד קטש הגדיר כהימור מחושב. לדבריו, בסיס השחקנים שהמשיך במועדון מהעונה שעברה וכולל שמונה מחברי הסגל אפשרו למועדון להסתכן בחיזוק. "ההמשכיות הקיץ אפשרה לנו לקחת הימור עם החיזוק שביצענו", הסביר המאמן במסיבת העיתונאים.

מי שלקח חלק פעיל במאמצי הגיוס של הקבוצה במהלך הפגרה הוא ג'יימס פלדין. לבקשת המועדון, הגארד עמד בקשר עם המועמדים לחיזוק הקיץ ושכנע אותם להגיע לירושלים. "אני שמח מהיכולת שלי לעזור לקבוצה. אני רוצה לזכות כאן בתארים, ואני יודע שאם אדאג להביא לפה את השחקנים הכי טובים שאפשר זה יסייע לי", סיפר.

גיא הראל הסביר את תהליך הבנייה שהקבוצה עברה במהלך הקיץ. לדבריו, המועדון שם לו למטרה לבצע את העסקאות שלו מוקדם בקיץ וכך לתחילת האימונים הפועל ירושלים מגיעה עם סגל קרוב למושלם. "אנחנו מועדון שמביא תארים. שתי אליפויות וגביע בארבע העונות האחרונות זו הצהרת כוונות בפני עצמה וזו המטרה גם העונה. מבחינתנו, המטרה היא להגיע לפיינל פור של ליגת האלופות העונה", ציין הראל.

"למדנו מהעונה שעברה. בהתבסס על החולשות והחוזקות שלנו קיבלנו את ההחלטות במה שנוגע לסגל. אנחנו נרצה להיות אגרסיביים יותר וכחלק מזה יש עמדות קצת יותר עמוסות. זה נעשה עם מחשבה וביטחון על אופי השחקנים. הצלחת הקבוצה מעל הכל", סיפר עודד קטש.

בתוך כך, לאחר שש שנים במועדון בר טימור התמנה הקיץ לתפקיד קפטן הפועל ירושלים. הגארד דיבר על ההתרגשות שלו מההחלטה. "זו הולכת להיות העונה הכי מיוחדת בקבוצה בשבילי. אני מודה למערכת על הבחירה בי, כי במשך שנים חיכיתי להיות הכי וותיק במועדון", הסביר טימור. "הפועל ירושלים היא קבוצה שתמיד יש בה לחץ שנובע מהציפיות. לאורך השנים היו לי דוגמאות טובות ללמוד מהן - עודד קטש כמאמן וליאור אליהו. אני חושב שאני יודע מה לעשות כקפטן, גם בפן של החדר הלבשה וגם בפן המקצועי. זה סוג של אתגר בשבילי אבל אני מוכן ומצפה לזה", סיכם.