הכנה: 77:89 להפועל ירושלים על באר שבע

ג'יימס פלדין (19 נקודות) בלט בניסוי הכלים הראשון של קטש: "יש עוד מה לשפר"

רועי כהן
רועי כהן  03.09.19 - 21:02
תחילת כתבה

ניסוי כלים ראשון העונה להפועל ירושלים, שאירחה הערב (שלישי) במלחה את הפועל באר שבע במשחק הכנה. כ-700 אוהדים ירושלמים הגיעו למשחק שהיה פתוח לקהל הרחב, וראו את קבוצתם מנצחת בתוצאה 77:89.

סולימאן בריימו פתח את המשחק בסערה עם 9 נקודות מתוך ה-13 הראשונות של ירושלים, ויחסית למשחק הכנה ראשון היה אפשר לראות אינטנסיביות מפתיעה מצד שתי הקבוצות, בדרך לסיום הרבע בתוצאה 21:22 למחזיקת הגביע. ג'יימס פלדין השתלט על המשחק עם 16 נקודות ברבע השני, וירושלים ירדה להפסקה עם יתרון 42:46.

ברבע השלישי ירושלים הצליחה לברוח, עם דקות טובות של בריימו ואייזיאה קאזינס, ומנגד טי ג'יי וויליאמס הציג יכולת טובה אצל הדרומיים, אבל המארחת ירדה לסוף הרבע עם יתרון 58:68. טרנט לוקט, שנקלע לבעיית עבירות כבר בתחילת המשחק, יצא עם 5 עבירות בתחילת הרבע הרביעי, ובמקומו עלה לדקות ראשונות המתאזרח דניאל רוזנבאום. קבוצתו של עודד קטש הצליחה לשמור על מרחק סביר מבאר שבע עד הסיום.

הירבו לקלוע לירושלים: ג'יימס פלדין 19, טיישון תומאס 11, סולימאן בריימו 9, עידן זלמנסון 9, נמרוד לוי 8, תמיר בלאט 8, ג'ייקובן בראון 7, מינדאוגאס קופשאס 6, אייזאה קאזינס 5, בר טימור 5. לטרנט וקט ודניאל רוזנבאום שיחקו ולא קלעו.

מאמן ירושלים, עודד קטש, הגיב בסיום: "סה"כ זה משחק אימון ראשון. שמח שקיבלנו קבוצה מאד אגרסיבית כמו שרמי יודע להעמיד, חשפו דברים שצריכים ללמוד. אי אפשר לבחון את הדברים על פי משחק ראשון, אנחנו לא בשיא הכושר. החדשים עוד מנסים לעשות את מה שאני מבקש, היו דברים שהייתי מרוצה מאד - מהאופי, החיוביות, הרצון לשחק יחד וללמוד. יש לנו חדר הלבשה כיפי. רוטציות בהרכב? גיוון זה תמיד טוב, נצטרך להיות חכמים ולהתאים את זה לכל משחק. יש הרכבים יותר גבוהים. ממה שאני מוטרד זה שבכדורסל יש לנו עוד הרבה דברים לשפר".

תגובתו של עידן זלמנסון: "אני לא חושב שזה יהווה אינדיקציה למה שנראה. סה"כ שבועיים של עבודה אינטנסיבית וראו היום חוסר תיאום שעם הזמן יגיע. חבר'ה מדהימים ויש עם מי לצאת למלחמה, נשחק כדורסל ממש ממש טוב. קבוצה גדולה יותר מהקודמות? מרגיש את זה, מרגישים את הארגון והקבוצה מסביב. אתה הולך בעיר ויש אהבה גדולה. אני בינתיים נהנה מאד. זה ייקח קצת זמן להתחבר ולהשיג את הכימיה של הקבוצה, אבל יש כאן שחקנים ששיחקתי איתם בעבר וזה יגיע לאט לאט".

גם המאמן המפסיד, רמי הדר, דיבר בסיום: "עוד קשה להגיד בכדורסל שזו אינדיקציה. התחושה לגבי הסגל שהבאנו שאלו אנשים שרוצים להתאמץ ולעבוד קשה וזה טוב. ראינו חוסר תיאום שמתאים לתחילת עונה. אינטנסיביות? לוקח את זה כמחמאה, זה נכון זה חלק מהצורה שאני מאמין שצריך לשחק בה כדורסל".