"יש עוד דרך ארוכה, אבל אנחנו נהיה טובים"

בית הלחמי על טבילת האש הראשונה בגן נר: "היה מרגש לחזור"

רועי כהן
רועי כהן  05.09.19 - 22:45
תחילת כתבה

בזמן שכדורסל הנבחרות תפס את קדמת הבמה של הכדורסל העולמי בשבוע האחרון, בנוף הישראלי כבר החלו להתכונן לעונה הבאה. הערב (חמישי) הגיע תורה של הפועל ת"א לפתוח את קדם העונה שלה והיא עשתה זאת ברגל ימין, כשניצחה 83:88 את גלבוע/גליל במשחק ההכנה הראשון לעונה.

אריאל בית הלחמי, שעבורו זה היה משחק פיקנטי במיוחד, התייחס להתמודדות: "אני חושב שהיום ראינו כמה דברים אנחנו צריכים לשפר, לצד דברים טובים, אבל זה משחק ראשון. אני לא הייתי מרוצה, אנחנו צריכים להביא דברים אחרים ולעבוד יותר. זה מאוד מוקדם לחשוב על שינויים, אבל אנחנו כל הזמן בודקים את השחקנים ואת צורת המשחק שלנו. היה חסר לי הגנה יותר טובה והרבה יותר ריכוז, אבל עוד פעם, זה בסך הכל משחק ראשון ושחקנים לומדים אחד את השני וגם אותי. יש לנו עוד דרך ארוכה, אבל אנחנו נהיה טובים בסוף".

על החזרה לגן נר הוסיף בית הלחמי: "היה מאוד מאוד מרגש למרות שזה היה בלי קהל. לשבת בצד השני אחרי חמש שנים כאן היה מאוד מוזר, אבל עברתי את זה בגבורה אני חושב".

מנגד, ליאור ליובין התייחס למשחקי ההכנה ולשיתוך הצעירים: "המשחקים האלה בהחלט מהווים אינדיקציה. אנחנו מנסים לבנות זהות ויש לנו קבוצה מאוד צעירה. הדרך היא ליצור עקרונות והרגלים ועל זה לשים את הכדורסל, יש עוד דרך ארוכה ואנחנו יודעים את זה. כל משחק הוא מראה. הצעירים? השאיפה היא שהם יהיו חלק חשוב מהקבוצה, איך שמשחקים מתפתחים זה סיפור אחר, אבל בתכנית משחק אין ספק שהם חלק. זה לא קשור לשם שעל הגב או למספר".