ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 הפועל חולון 13 0
3 מכבי ת"א 13 0
4 בני הרצליה 13 0
5 גליל עליון 13 0
6 נס ציונה 13 0
7 הפועל חיפה 13 0
8 הפועל ת"א 13 0
9 הפועל ב"ש 13 0
10 גלבוע גליל 14 0
11 הפועל אילת 14 0
12 ראשון לציון 13 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האיגוד דרש עוד מיליון ש"ח, הקבוצות מסרבות

הבעלים מתנגדים להעביר עוד ערבויות. "לא נפתח את העונה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  12.09.19 - 21:08
תחילת כתבה

מחלוקת נוספת בין קבוצות ליגת העל לאיגוד הכדורסל: לאחרונה, עברה החלטה חדשה באיגוד כי כל הקבוצות צריכות להעמיד ערבות בנקאית של כמיליון שקלים, כתנאי לאישור הבקרה התקציבית לעונה הקרובה, מה שהתקבל בצורה לא יפה בקרב ראשי הקבוצות, שכן לטענתם - היא התקבלה באופן חד צדדי. לא פחות חשוב מכך, זו העובדה שמיליון השקלים הללו אמורים להיגרע מהתזרים השוטף, ועבור חלק גדול מהקבוצות הזו סכום שעלול לגרום להן שלא לפתוח את העונה.

בשל כך, ניסחו 11 מתוך 12 הקבוצות (כולן פרט להפועל אילת) מכתב לאיגוד ובו הן מבקשות כי ההחלטה תבוטל. "הדבר הינו מקומם ולא תקין ואין לו מקום בגוף אחריות עם אחריות ציבורית", נכתב בין היתר. "בשל העובדה שמדובר בשינוי דרסטי וקיצוני בתנאים, מין הראוי שהיה שיימסר לבעלי הקבוצות מראש, בטח ובטח לפני בניית הסגל".

המכתב הסתיים בפניה של כל הקבוצות הפונות לאיגוד: "נבקשכם בכל לשון של בקשה ובאופן מיידי להקפיא הוראה זו ולחזור לתנאי הערבות הקודמים שהיו, באופן שיהיה אחיד כלפי כל הקבוצות".

במכתב עצמו אין אולטימטום שהציבו הקבוצות באופן רשמי, אבל בקרב יושבי ראש ומנהלים קיימת תסיסה גדולה. "אם ההחלטה הזו נשארת בעינה, אנחנו פשוט נודיע לאיגוד שאנחנו לא יכולים לפתוח את העונה", אמר לערוץ הספורט אחד מיושבי הראש בליגה. "מבחינתנו, אנחנו לא מתכוונים להעביר שום ערבויות מעבר לאלו שהעברנו עד כה".

באיגוד, מנגד, לא מגיבים באופן רשמי, טוענים כי חלק מהקבוצות משחקות משחק כפול. על פי גורמים באיגוד, נושא הערבויות הנ״ל עלה באחת מישיבות ההנהלה שבהם נכחו חלק מיושבי הראש - ועכשיו, במכתב הזה, הם למעשה מתנגדים למה שהחליטו.