השינוי בדרך? הפועל ת"א שוקלת להחליף גארד

גריפין ופרוויס איכזבו בדרבי. גינת: "יש לנו הרבה עבודה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  25.09.19 - 07:11
תחילת כתבה

אחרי החגיגה הגדולה בצהרי יום שישי מול מכבי אשדוד, הפועל תל אביב ראתה אתמול (שלישי) עד כמה החיים העונה בליגה לא יהיו טיול. הקבוצה של אריאל בית הלחמי הובסה 87:67 בדרבי בהיכל שלמה מול מכבי תל אביב, שלמען האמת הייתה דומיננטית ושלטה במשחק מהרגע הראשון. "אני לא יכול לקחת שום דבר טוב מהמשחק הזה", סיכם בית הלחמי. "לפחות קיבלנו טעימה מקבוצה ברמה כזו".

האדומים איבדו 16 כדורים (מול 16 אסיסטים), היו נחותים בריבאונד ובעיקר קלעו באחוזים נוראיים מהקו - 13 מ-27, 48% בלבד. "נקלענו ליום לא טוב, מול הגנה שלא נתקלנו בה עוד", הוסיף בית הלחמי. "עם ההגנה הזו הם שלטו במשחק, וזה בלט במיוחד כי לא הצלחנו לרוץ. היינו צריכים להיות יותר חכמים, בעיקר בקו האחורי".

בית הלחמי לא הזכיר סתם את הקו האחורי: הוא קיבל תרומה דלה משני הגארדים הזרים המובילים שלו - רודני פרוויס קלע נקודה אחת ומלקולם גריפין סיים עם 8 שקטות ולא מורגשות. למען האמת, פרס לדמיטריוס טרדוול, שהיה טוב מאוד עם 15 נקודות, 7 ריבאונדים ו-3 אסיסטים, הפועל קיבלה תרומה לא מספקת מיתר הזרים שלה, כשגם דזי רודריגס היה מאופק עם 11 נקודות.

בשל כך, בהפועל כבר חושבים על שינוי פרסונלי בסגל. הרעיון לבצע שינוי שכזה לא נולד אתמול, כי אם לבצע שינוי, אז כבר בטרום העונה כאשר הבינו בצוות המקצועי שהם זקוקים למשהו אחר. כלומר, לרכז טבעי מוביל, על חשבון פרוויס או גריפין, אם וכאשר. במידה שיימצא השחקן המתאים, מקצועית וכלכלית, לא מן הנמנע שהאדומים יבצעו שינוי ראשון בסגל, אם כי עוד מוקדם להעריך מי יהיה השחקן שלא יישאר.

תומר גינת, כמעט כרגיל, סיים כקלע המוביל עם 17 נקודות - 9 מהן ברבע הראשון. לאחר מכן, ההגנה האינטנסיבית של הצהובים הצליחה להגביל גם אותו. "לא שיחקנו מספיק טוב כדי לנצח ולהיות קרובים לזה היום", סיכם הקפטן החדש. "עוד יש לנו הרבה על מה לעבוד לקראת העונה, אני מקווה שבמשחקים הבאים זה ייראה קצת יותר טוב".

ביציעים, בהפועל אהבו מאוד לראות את הקהל מצביע ברגליים, כאשר קרוב ל-2,000 אוהדים אדומים נכחו אתמול בהיכל שלמה, ועודדו גם בדקות הסיום, כשהמשחק היה גמור. יש לציין כי למרות החשש לפני המשחק מערבוב הקהלים (בגביע ווינר, האולם נחשב לנייטרלי), הדרבי עבר בשקט וללא שום אירוע מיוחד.