אכזבה מוויליאמס. דרוקר: "לא נראים קבוצה"

חולון הודחה ברבע הגמר. המאמן: "נצטרך לבדוק את עצמנו"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  25.09.19 - 08:13
תחילת כתבה

גביע ווינר זה לא המפעל של הפועל חולון, שלא ניצחה בו מאז 2013. אבל הפסד התואר הראשון של העונה הוא הדבר האחרון שמטריד היום את אנשי חולוניה, שכן היכולת בהפסד 88:77 לעירוני נהריה התוססת הדליק לא מעט נורות אדומות, שלמען האמת דלקו כבר קודם. "כרגע זה לא נראה שאנחנו קבוצת כדורסל, למעט דקות מועטות", סיכם שרון דרוקר לאחר משחק הבכורה הרשמי שלו.

בחולון אם כן, היו מאוד מאוכזבים, אבל לא היו מופתעים - כי לאור תקופת ההכנה אפשר היה לראות שמשהו עדיין לא מחובר. אחת הבעיות הבולטות כרגע היא היכולת של לטאביוס וויליאמס, שלא מספק את הסחורה, למרות שסיים אתמול כקלע המוביל עם 14 נקודות. "אנחנו לא בטוחים כמה הוא בריא, אבל לא פחות מכך - כמה הוא רוצה להיות כאן", אמרו בחולון.

וויליאמס, כידוע, הגיע לחולון עם רזומה עשיר, שכולל קבוצות יורוליג וקבוצות בליגות בכירות באירופה, והוא גם אחד השחקנים היקרים בסגל. אלא שהוא עבר מספר פציעות בשנים האחרונות, ולפחות נכון לעכשיו, לא עומד בציפיות. בחולון מתכוונים לתת לו עוד זמן לאור העובדה שמדובר בסך הכל בתחילת העונה, אבל בשורה התחתונה, ציפו לראות ממנו הרבה יותר.

עם זאת, היו לחולון כמה דקות טובות ברבע השלישי, בהובלת ראיין תומפסון, שלומי הרוש ויוגב אוחיון. "כששיחקנו עם שחקנים של אנרגיה ונשמה, זה נראה אחרת", אמר דרוקר מבלי להזכיר שמות, אבל אפשר להניח למי התכוון. "ככה צריכה להראות כל הקבוצה. עכשיו אנחנו צריכים לבדוק את עצמנו. אמרתי לכל שחקן שהוא צריך להסתכל במראה ולראות מה לא בסדר".

כעת, לחולון יש שבוע וחצי כדי לנסות ולשפר מה שאפשר עד למשחק הליגה הראשון מול הפועל תל אביב, שהפסידה גם היא ברבע הגמר. "צריך להגיע לעונה ביחד, מחוברים, ולהילחם אחד בשביל השני", אמר עמית שמחון, שקלע 7 נקודות. "זה עוד לא קורה עד עכשיו, נעשה הכל כדי שזה יקרה עד המשחק הראשון".

מי שהגיעו ונתנו הרבה גב לקבוצה אתמול היו כ-600 אוהדים סגולים, שהגיעו להיכל שלמה. לפני המשחק חששו בחולון מנושא הקהל: אוהדים רבים הגיעו ללא כרטיסים שנקנו מראש לאור העובדה שלא הצליחו לרכוש כרטיסים במכירה המוקדמת, אלא שבסופו של דבר, כולם הצליחו להיכנס. במהלך המשחק גם היתה תקרית אחת בינם לבין כוח האבטחה - לאחר שאחד המאבטחים ביקש מאחד האוהדים שעמד על המעקה לשבת. לאחר התלהטות היצרים למשך רגעים בודדים, הסדר שב על כנו ולא היו מעוכבים או עצורים.