"מקווה שירושלים תעזור לנו להגיע מוכנים ליורוליג"

מכבי ת"א תיאבק בשבת על גביע ווינר, אבל סדר העדיפויות של יאניס ספרופולוס ברור. זוסמן על שיתוף הפעולה עם כספי ואבדיה: "אחוות ישראלים". וגם: המתנה הקטנה לחג

רועי כהן
רועי כהן  27.09.19 - 07:00
תחילת כתבה

מכבי תל אביב דילגה מעל משוכת עירוני נהריה, וגמר גביע ווינר זימן "קלאסיקו" ראשון לעונה בין האלופה לבין מחזיקת הגביע הפועל ירושלים. "המשחק הזה יהיה מצוין עבורנו, ירושלים היא היריבה הכי גדולה שלנו, עם כל הכבוד לקבוצות האחרות. אני מקווה שהמשחק הזה יעזור לנו להגיע מוכנים יותר לתחילת היורוליג", הבהיר יאניס ספרופולוס.

חצי הגמר אמנם לא היה משחק שהתעלה לרמה גבוהה, אבל במועדון היו מרוצים מרמת האגרסיביות שהקבוצה הראתה. "היה משחק ליגה ישראלית טיפוסי עם לחימה ואינטנסיביות", אמר יאניס ספרופולוס, "שלטנו לאורך רוב המשחק ובסוף הצלחנו לשבור את נהריה וצריך לדעת לנצח משחקים כאלה. המשחק הזה היה טוב מאוד עבור השחקנים החדשים שעדיין לא מכירים את הליגה. אנחנו צריכים ללמוד לשחק בתנאים של הליגה, עם רוטציה שונה וחוקים שונים ולדאוג שזה לא יפגע באיזון שלנו בין שתי המסגרות".

יובל זוסמן, ששוב היה האיש של מכבי בהגנה עם עבודה טובה על דומיניק ווטרס, סיפר: "אני לא פוחד מאתגרים ואני שמח להיות האיש שצריך לעצור את השחקנים המובילים של היריבות. היה משחק מאוד אגרסיבי שהראה את המאפיינים של הליגה. לא היה הכדורסל הכי יפה אבל צריך לדעת לנצח משחקים שפחות בקצב שלנו. אי אפשר להיות מושלמים כל הזמן, אבל אני מאמין שאנחנו קבוצה יותר טובה ביחס לשנה שעברה".

על הדקות לצד כספי ואבדיה הוסיף הגארד: "יש במכבי אחוות ישראלים, אני ודני מכירים, עכשיו עמרי הצטרף עם הניסיון והעבר המפואר שלו ודני ואני מקווים ללמוד ממנו כמה שיותר".

בתוך כך, בין אם יניפו את התואר או לא, הצהובים צפויים לקבל מתנה קטנה לחג - איזרוחו של סנדי כהן. במועדון מעריכים שכהן יקבל את תעודת הזהות הכחולה אחרי ראש השנה.