בלייזר: שומעים שלא סופרים אותנו, זה דלק

הפורוורד פותח עונה נוספת בראשל"צ: מסתכלים עלינו אחרת

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.10.19 - 14:25
תחילת כתבה

אם יש מילה אחת שיכולה להגדיר את בניית הסגל של מכבי ראשון לציון בקיץ האחרון, היא תהיה ללא ספק "המשכיות". סגנית האלופה, שנכנסה להרפתקאת היורוקאפ, שמרה על מרבית השלד, כאשר אחד השחקנים המרכזיים הוא עוז בלייזר - שסיים את העונה שעברה בצורה נהדרת.

בלייזר, שהגיע לראשל"צ בעונה שעברה, מונה מיד לקפטן ויפתח את עונתו השניה במועדון, בתקווה לעשות קפיצת מדרגה נוספת. "יש משהו מיוחד בעונה הזו, יש הרבה התרגשות", הוא אומר בראיון לערוץ הספורט. "זה מיוחד לשחק במסגרת אירופאית וזה מיוחד לפתוח את העונה גם במעמד שבו אנחנו פותחים אותה. מאמין שתהיה עונה טובה".

אתם מגיעים כפייבוריטים לעונה הזו?
"אחרי העונה שעברה מסתכלים עלינו אחרת, מבינים שיש לנו קבוצה חזקה. אנחנו מודעים לזה שקבוצות יגיעו יותר נחושות לשחק נגדנו, אנשים יודעים מה עשינו בשנה שעברה. אנחנו נצטרך להוכיח שזה לא היה חד פעמי".

אחרי השנה שעברה, פיינל פור זה מטרה ריאלית, אפילו דרישת סף?
"ברור, אנחנו רוצים להגיע לפיינל פור ולהתחרות על כל תואר. יש פה ישראלים מצוינים, זרים טובים וצוות נהדר".

הסגל שבניתם מספיק עמוק בעיניך?
"כן, חלק מהגדול מהשחקנים המשיכו. הצטרפו כמה חדשים שמוסיפים לנו הרבה, אני רק מקווה שנישאר בריאים ונתחבר מיום ליום. עבורנו זה יתרון שהרבה שחקנים נשארו, קל יותר להתחבר".

אתם עם חמישה זרים ובכל פעם זר אחר לא נרשם לליגה. זה מתכון שכבר נוסה בקבוצה פה ולא עבד
"אני מאמין שהפעם זה יהיה שונה בגלל האופי של השחקנים, ששמים את הקבוצה מעל הכל ומבינים שבסוף צריך לנצח. אין פה שחקנים שמרוכזים בעצמם, שזה בדרך כלל הגורם לבעיות בחדר הלבשה. לדעתי לא יהיו בעיות אצלנו, אני רואה את האנשים".

ראשון לציון, כידוע, פתחה את היורוקאפ עם תבוסה מהדהדת, 88:55 לפרומיתיאס היוונית בבית מכבי - בתצוגה שהעלתה לא מעט שאלות. "אנחנו לא חושבים על להיות לא תחרותיים, נבוא להתחרות בכל קבוצה", אומר בלייזר. "אנחנו שומעים מסביב שלא סופרים אותנו, אבל זה עוד דלק בשבילנו".

זה לא מרגיש שקצת קפצתם גבוה מדי?
"המועדון עובד מאוד קשה כדי לעמוד בסטנדרט של אירופה. קבוצות מאירופה מכירות את מכבי תל אביב, את הפועל ירושלים, את הפועל חולון - אנחנו נבוא כאנדרדוג ונילחם".

גם בזירה המקומית לא פתחתם טוב, הפסדתם לנהריה בגביע ווינר
"לא ציפינו להפסיד ככה, במיוחד אחרי שבעונה שעברה זכינו. איבדנו תואר וזה מאכזב, ציפינו מעצמנו ליותר, אבל אסור לשכוח שזה היה משחק אימון רביעי שלנו ביחד. אני בטוח שנהיה הרבה יותר טובים".

בלייזר בן ה-26 נכנס לעונה משמעותית גם ברמה האישית. עד לפני מספר שנים הוא סומן כשחקן שיכול להגיע ליורוליג, אבל עונת הירידה עם מכבי חיפה די פגעה בהתקדמות שלו. בעונה הזו, הוא יכול לבסס את עצמו שוב כאחד הישראלים הטובים ביותר בליגה.

למה אתה מצפה מעצמך העונה?
"אני רוצה להמשיך בסיומת החזקה של העונה שעברה ולתת עונה יותר יציבה. בעונה שעברה היו הרבה עליות וירידות, כך שאני מקווה לתת כמה שיותר משחקים טובים".

יש הרבה מאוד ישראלים מובילים בעמדות הפורוורד בליגה. איך תגרום לעצמך להתבלט?
"נכון, יש הרבה שחקנים מצוינים וקבוצות ממעטות להביא זרים בעמדות האלה. אני מביא את הדברים שמיוחדים לי, הגנתית אני יכול לשמור על שחקנים בכמה עמדות. אני מאמין בעצמי ויודע לאיזו רמה אני שייך, מקווה להוכיח את זה".

דיברו עליך עד לא מזמן במכבי תל אביב וביתר הקבוצות הגדולות
"מבחינתי אני עדיין ברמות האלה. העונה בחיפה פגעה בי, אבל אני ממשיך להאמין בעצמי, חושב שאני עדיין שם. אני יודע איפה אני נמצא ואיפה אני צריך להיות".