בלאק איחר. ספרופולוס: "המשמעת מעל הכל"

סנטר מכבי נופה לפני ראשל"צ. המאמן: "חבל לי על בלאט"

רועי כהן
רועי כהן  06.10.19 - 22:34
תחילת כתבה

סנטר מכבי ת"א, טאריק בלאק, לא שיחק הערב (ראשון) בקרב פתיחת העונה בליגת ווינר נגד מכבי ראשל"צ. הסיבה מעניינת במיוחד: בלאק לא התייצב בזמן לאוטובוס השחקנים שיצא לעיר היין, לקראת המפגש החשוב.

"הוא איחר ולא רציתי לשחק איתו", סיפר יאניס ספרופולוס. "לא היה לנו ביג מן, האנטר היה חולה והקיא בחדר ההלבשה. כל השחקנים האחרים נתנו את המקסימום עבור הקבוצה ואני מברך אותם. המשמעת מעל הכל".

בנוסף, התייחס גם לדיוויד בלאט, שהיום נודע על עזיבתו את אולימפיאקוס (קבוצה אותה אימן ספרופולוס בעבר): "דיוויד הוא חבר טוב שלי, וקשה לי לשמוע על זה. אני לא יודע מה קורה בפנים, אבל זה מאוד לא אופייני לאולימפיאקוס לפטר מאמן בשלב כל כך מוקדם".

המאמן הוסיף: "ההגנה שלנו עשתה את ההבדל, הם קלעו 9 נקודות ברבע השלישי. בחצי הראשון לא שיחקנו חכם. עמרי (כספי) שחקן שיכול לתת לנו אקסטרה. זה משהו שאנחנו צריכים. הכרתי אותו, הבאנו איכות ומנהיגות. הוא חלק גדול מהקבוצה, הוא צריך להמשיך ככה ואפילו יותר. ריאל? נהנה מהניצחון הזה, אחר כך נחשוב על ריאל מדריד".

במכבי ציינו כי בלאק יטופל משמעתית, וההחלטה שלא לשתף אותו במשחק היא עונש על האיחור בהתייצבות. ללא אחד משחקני המפתח, הצהובים הצליחו בכל מקרה להתאושש מההפסד ביורוליג לחימקי, ופתחו את העונה ברגל ימין. גם טיילר דורסי, קווינסי אייסי ואנג'לו קלויארו היו מחוץ לסגל הערב.