העומק ניצח: במכבי ת"א שבעי רצון מהבכורה בליגה

חיוכים אצל אלופת ישראל לאחר ה-66:81 על ראשל"צ. ספרופולוס על בלאק: "לא אתפשר על המשמעת בקבוצה". לא פחות מ-127 דקות לישראלים: "הוכחנו שהחוקים מיותרים"

רועי כהן
רועי כהן  07.10.19 - 09:00
תחילת כתבה

חצי קבוצה, וניצחון. היכולת לתמרן בין הסגל המלא שיכול לעמוד לרשותו של יאניס ספרופולוס לבין כמות הזרים הגדולה שמכבי ת"א מחויבת להשאיר מחוץ לטופס במשחקי הליגה, כנראה תלווה את האלופה לאורך כל העונה. אבל אתמול הצהובים הצליחו להביא את העומק הבלתי נגמר שלהם לידי ביטוי, וזה הספיק לניצחון משכנע 66:81 על מכבי ראשל"צ בשחזור גמר הפיינל פור מהעונה שעברה.

האירוע החריג של הערב קרה עוד לפני שהקבוצה עלתה לאוטובוס לבית מכבי, כשטאריק בלאק איחר להגיע להסעה וכתוצאה החליט ספרופולוס לא להלביש אותו למשחק. במכבי היו מופתעים שכן בלאק נחשב למקצוען ולדוגמא עבור השחקנים האחרים.

"המשמעת מעל הכל", אמר ספרופולוס בסיום המשחק, "ואני לא אתפשר עליה. טאריק איחר והחלטתי שהוא לא ישחק. שיחקנו עם רוח והקרבה, מינוס שחקן אחד וגם האנטר חש ברע אבל כולם נתנו מעצמם כדי לחפות עליהם. אני מרוצה במיוחד מריבוי השחקנים שקלעו בספרות כפולות".

ספרופולוס הדגיש את שביעות הרצון מג'ייק כהן, שהסתדר כמעט לבדו מתחת לסלים: "ג'ייק מנוסה והמצבים האלה לא זרים לו. הוא דוגמא עבור כל השחקנים, ובמיוחד לנוכח העובדה שהוא היחיד שלא שיק במוסקבה, הוא עלה כמו גבר ונתן מעצמו".

"אנחנו לא צריכים את חוקי הישראלים". השחקנים הישראלים של מכבי ת"א שיחקו אמש 127 דקות - יותר מפי 3 מהמינימום המתחייב עם ישראלי אחד על המגרש. "זה רק מראה שהחוקים מיותרים", אמר ספרופולוס.

מי שנהנה מהסגל הישראלי הרחב הוא דני אבדיה, שבמשחק הראשון שבו הוא מקבל דקות משמעותיות החזיר עם שיא קריירה נאה של 15 נק'. "המעבר לשחק ברמת יורוליג לא פשוט", אמר אבדיה, "אבל יאניס נותן לי המון ביטחון. אני לא מתייחס לדראפט, אני מתנתק מזה. אני לא הכי טוב בלזכור תרגילים כי אני זז בין העמדות כל הזמן אבל החברים על המגרש עוזרים לי".

הטריו. כולם כולל כולם במכבי אמרו שנצטרך להיות סבלניים עם עמרי כספי ולא לצפות ממנו ליותר מדי, מהר מדי. אז אמרו. כספי המשיך אתמול ביכולת משכנעת מאוד עם שורה סטטיסטית נאה של 13 נק', 6 ריבאונדים ו-6 אסיסטים.

"אני, כספי וזוסמן זה הטריו", אמר אבדיה "יובל חבר מאוד טוב שלי, עמרי הוא סוג של המנטור שלנו". ספרופולוס הוסיף: "נכון, שהוא בכושר מצוין ואתם תראו שהוא עוד ישתפר".