קטש: "מחצית אחת טובה לא תספיק נגד אא"ק"

בירושלים מרוצים מהניצחון על נהריה ונערכים לליגת האלופות

רועי כהן
רועי כהן  20.10.19 - 09:49
תחילת כתבה

שביעות רצון בהפועל ירושלים אחרי תצוגת התכלית אמש מול עירוני נהריה, בניצחון 85:55 על הסגולים של דני פרנקו. מעבר לחלוקת הנקודות היפה של האדומים, שבה אף שחקן לא קלע יותר מ-12 נקודות, הנתון שבלט יותר מכל הוא מדד הפלוס/מינוס של ג'ייקובן בראון, ששיחק רק 19 דקות בהן ירושלים הובילה ב-46 הפרש.

"ג'ייקובן הגיע מוכן לעונה הזאת ברמה הגופנית", הסביר המאמן עודד קטש, "כשהוא מרגיש טוב עם הגוף שלו כל השאר בא בקלות. כדורסל הוא יודע ברמה הכי גבוהה. הוא כאן כבר שנה שנייה וזה עוזר, הוא מרגיש מנהיג ומוביל".

מי שמרוצה במיוחד בבירה הוא סולימאן בריימו, שחגג אתמול יום הולדת 30 והיה בין הבולטים באדום. בקבוצה החמיאו גם להופעה של נמרוד לוי, שלמרות ערב קליעה לא טוב ידע להיכנס למשחק דרך הריבאונד (13) וההגנה. גם בר טימור סחט מחמאות, ואחרי שלא שיחק באירופה אמר בסיום: "אני לא חושב שאני צריך להוכיח משהו, אבל אם הייתי צריך - אז הוכחתי".

דווקא ג'יימס פלדין, שנחשב לכוכב של ירושלים, נמצא בכושר קליעה לא טוב (אתמול 2/11) והיה גם מעורב בתקרית בין תמיר בלאט לדומיניק ווטרס. "לא ראיתי את כל המהלך, רק שתמיר דחף אותו והוא הסתובב ולא ידעתי מה הוא התכוון לעשות", שיחזר פלדין, "תמיר בחור צעיר ואני לא אתן לאף אחד להתעסק עם חבר שלי לקבוצה. אבל זה חלק מהמשחק, בסוף דיברנו ויישרנו את ההדורים".

ירושלים עומדת בפני שני משחקים גדולים: הבכורה הביתית באירופה נגד אא"ק אתונה, והקלאסיקו נגד מכבי ת"א בשבוע הבא. כדי להגביר את תחושת הדחיפות, בירושלים החליטו לערוך מסיבת עיתונאים מעוחדת לקראת אא"ק ביום שלישי. "אנחנו צריכים כמה שיותר אוהדים שיגיעו לדחוף אותנו", ביקש פלדין, "אא"ק ניצחו אותנו כאן בעונה שעברה וזה יושב לנו בראש. גם כשאנחנו מחטיאים זריקות, במיוחד אני, האוהדים תמיד לצידנו".

קטש סיכם: "הגנתית אני מאוד מרוצה, התקפית היו הרבה דקות שלא שטפנו. מצפה לנו שבוע מאוד מאתגר ומחצית אחת לא תספיק נגד שתי הקבוצות האלו".