"אל תרחיק את בראד, אין לנו עוזר מאמן"

שחקן אשדוד, אליהו, התחנן בפני השופט בניצחון על הפועל

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  22.10.19 - 08:25
תחילת כתבה

מכבי אשדוד סומנה בתחילת העונה על ידי רבים כאחת המועמדות לירידה: הסגל שלה הוא ברובו צעיר ולא מנוסה ויש לה שלושה זרים בלבד - כשאתמול (שני), מול הפועל תל אביב, הכמות הזו ירדה לשניים לאור ההיעדרות של לדונטה הנטון. אבל זה ממש לא הפריע לקבוצה של בראד גרינברג לחגוג ניצחון ראשון העונה, 76:83 על האדומים החלשים.

למרות ששיחקה עם שני זרים, למזלה של אשדוד אחד מהם היה אלייז'ה ג'ונסון, שלא ירד מהפרקט לשניה, והיה נפלא עם 23 נקודות (7 מ-11 לשלוש) - כשהוא סוגר חשבון על הדרך עם הקבוצה ששיחררה אותו ב-2016 אחרי שבועיים, מבלי שהוא רושם במדיה ולו הופעה אחת.

אבל עם כל הכבוד להצגה של ג'ונסון, המצטיין היה ליאור אליהו, שסיים עם 22 נקודות, 7 ריבאונדים ו-7 אסיסטים והזכיר את ליאור אליהו הישן של שיא הקריירה. "אני מאד שמח, אבל זו תחילת העונה וצריך לקחת את הניצחון הזה בפרופורציה", אמר הפורוורד, שחגג ניצחון בכורה במדים הכחולים-צהובים של אשדוד. "נראינו לא טוב בחולון וידענו שאנחנו שווים יותר. לא רצינו לפתוח במומנטום שלילי ועם מאזן 2:0, אז אני שמח מאוד".

במהלך המשחק, נקלטה במיקרופון שיחה בין אליהו לבין השופט הראשי עמית בלק, לאחר עבירה טכנית של גרינברג. אליהו ניגש לשופט ואמר לו: "אל תרחיק אותו, אין לנו עוזר מאמן". וגם על החסרון של דני גוט, שעזב בשבוע שעבר בשל סיבות אישיות, אליהו בן ה-34 מנסה לפצות. "דני חסר לנו, הוא היה חלק גדול מהמערכת", הסביר אליהו, והתייחס גם לכך שהיה דומיננטי בפסקי הזמן: "ניסיתי לכפר מעט, זה בוודאי לא מספיק אבל זה המעט שאני יכול לעשות".

אליהו עצמו כבר שמע יותר מפעם אחת אז שהוא מעבר לשיא, ושהמעבר לאשדוד הוא צעד אחרון לפני הפרישה. לפחות אתמול, אליהו הדף את הביקורת, על המגרש וגם בסיום המשחק: "תמיד יהיו כאלו שידברו, אני יודע שאני באתי לפה לשחק וליהנות".