"לא חושב על פרישה": פניני מדבר על החזרה

צפו: הפציעה, אוחיון, דרוקר ודעה על גלן רייס. מגרש פתוח

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.19 - 09:55
תחילת כתבה

בלתי נגמר. גם בגיל 36 גיא פניני נחשב לבורג משמעותי מאד בקבוצה שמתחרה בליגת האלופות של פיב"א. אתמול (רביעי) הפורוורד קלע 6 נקודות בניצחון החשוב של הפועל חולון על מנרסה והתרגש מעצם העובדה שהוא הצליח להתאושש מהפציעה הממושכת שהטרידה אותו בסוף העונה שעברה וגם בתחילת העונה הנוכחית. פניני דיבר בתכנית "מגרש פתוח" על החזרה לפרקט והשיתוף פעולה עם המאמן החדש.

"זה היה ניצחון גדול בשבילנו", הוא אמר. "הבית מאד צפוף וכל ניצחון מקפיץ אותנו למעלה. ניצחנו קבוצה מאד מאומנת עם הרגלי כדורסל מדהימים והרגשנו את זה ברבע הראשון ובחלק מהרבע השני. לקח לנו זמן להתרגל לקצב של המשחק ולאינטנסיביות, אבל בסופו של דבר עשינו את ההתאמות הנכונות והצלחנו לנצח".

על התקופה בה היה פצוע הוא הוסיף: "היה אתגר גדול. ככל שאמרו לי שהפציעה הזו יותר קשה, ככה זה דרבן אותי יותר לחזור. זו לא כזו פציעה מוכרת ולא הרבה ספורטאים עברו אותה בכלל בעולם. אי אפשר לדעת איך לחזור מזה. יש לי עדיין דרך לחזק את הרגל הזו, זה עדיין לא פיקס ולא מושלם, אבל אני בדרך הנכונה. מחשבות על פרישה? האמת שלא".

"קשה להיות בצד ולא לשחק, אני לא חשבתי שזה כל כך קשה. אתה מנסה להגיד מה שאתה חושב לצעירים, שלא כל כך מכירים אותך, עד שאתה משחק איתם על המגרש. את שרון (דרוקר) הכרתי לפני 18 שנים עוד בהפועל רעננה, הוא למשל הקשיב ושמע מה יש לי להגיד, אבל כן ההתחלה הייתה ממש לא קלה. אני מאמין שעם הזמן החבר'ה וגם שרון נהיה על אותו דף ונצא למקום טוב".

על שיתוף הפעולה המחודש עם יוגב אוחיון: "אין כיף כזה. קודם כל אנחנו חברים מאד טובים מעבר לכדורסל, וגם על המגרש יש לנו הבנה עיוורת. שיחקנו שש שנים במכבי ועוד לפחות שש שנים בנבחרת. זה כיף שיש את כל הניסיון הזה באותה קבוצה, ואני מקווה שזה יתחבר למקומות טובים אני ויוגב עברנו את ההצלחה הכי גדולה שזה לזכות ביורוליג עם מכבי, וגם שתי עונות קטסטרופה במכבי, אז אני מקווה שזה ילך למקום טוב".

כשנשאל אם הופתע כאשר דן שמיר הרים טלפון לגלן רייס, ענה: "לא. אנחנו בקשר ממש טוב האמת אני ודן, וגם מודי (מאור), מדברים הרבה. הוא התייעץ איתי לגבי הבאתו. אני חושב שמקצועית אין יותר טוב מזה, אם הם יצליחו לשמור על השפיות שם, אז דברים יתחילו להסתדר. יש לו בעיה של פציעות שם, אבל הוא רגיל לזה. אני סומך על דן שיעשה את הדברים הנכונים ואני בטוח שהם יצליחו שם. מקצועית גלן אחד השחקנים הכי טובים שיש מחוץ ל-NBA, כמובן שאם אתה מצליח לשמור עליו מעבר לנורמה המקובלת. אני מניח שבניו זילנד בה יש רק כבשים, אין הרבה מקום לטעויות. ימים יגידו, אני חושב שמקצועית הוא בינגו".

פניני גם עשה השוואה בין הסגל הנוכחי של חולון ליריבות החזקות בישראל (מכבי ת"א והפועל ירושלים): "אני חושב שיש בהפועל חולון תמיד משהו מיוחד - אווירה, בלי קשר למאמנים או לשחקנים. אם אני מסתכל על החומר, יש פה חומר טוב. זה ייקח זמן, זה לא ככה הוקוס פוקוס והופכים להיות קבוצה כמו מכונה. אני מאמין שיש פה את החומר הנכון לעשות דברים יפים. לגבי מכבי וירושלים, אי אפשר להתווכח שהן כרגע נראות הכי טוב מכולן, הן בנו את עצמן לא מההתחלה אלא המשיכו את העוגנים מהשנה שעברה בצירוף שחקנים טובים שהביאו. הדבר הכי משמעותי זה שרואים אצלן המשכיות".