"ארגון השחקנים צריך לטפל, וזה לא קורה"

בראיינט העלה סרטון בו הוא מחליק על מדבקה, הרשת סוערת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.19 - 16:52
תחילת כתבה

סערה חדשה בכדורסל הישראלי הוצתה היום (שלישי) ברשתות החברתיות. אלייז'ה בראיינט פרסם סרטון קצר בעמוד הטוויטר שלו מהמשחק ביום שבת של מכבי תל אביב מול מכבי חיפה. בקטע הוא נצפה מחליק על הפרקט בגלל מדבקה ממותגת של הליגה ואף כתב: "היי, יש משהו שאנחנו יכולים לעשות לגבי המדבקות הללו?". התגובות מצידם של שחקנים אחרים לא איחרו להגיע.

מי שפתח את הדיון והפך אותו לגדול יותר הוא עוז בלייזר, שחקנה של מכבי ראשון לציון. הוא התחיל בלצייץ בתגובה לסרטון של בראיינט: "אני מבין שזה חלק חשוב מהפרסום בליגה, אבל חייבים למצוא פתרון לדבר המסוכן הזה. יותר מדי שחקנים סבלו מפציעות בגלל המדבקות האלה".

מי שהגיב ראשון לבלייזר היה דני פרנקו, המאמן של עירוני נהריה. הוא ציין כי הכתובת היא ארגון השחקנים, והפורוורד ענה: "אני חושב שבזמנו זה עלה שם, אבל אין ספק שצריך להעלות את זה שוב". בהמשך גם גיל אמיתי ממכבי חיפה נכנס לדיון, ואף עקץ את ארגון השחקנים עם הציוץ: "חשבנו לעלות את זה בפגישה הקרובה. רגע, מתי זה בעצם? בסכסוך הבא?".

בלייזר אף ביקר את הארגון ואמר: "אני מאמין שאלה בדיוק הדברים שמתפקידו של ארגון השחקנים לטפל בהם. אך לצערי בפועל זה לא קורה". אמיתי דווקא הצביע על עוד גורם: "חבל שהשחקנים לא מרימים את הכפפה ודואגים לזה שה'ארגון' ידאג לכל כך הרבה בעיות שיש בשוטף בתור שכיר בענף (פנסיות, ביטוחים, מתקנים זמינים), כמו שכל ארגון עובדים אמור לעשות. עד אז נצייץ על זה מדי פעם ונתעורר עוד 3 שנים כשייגמר ההסכם ונצעק שאף אחד לא דואג לנו. בוא נתחיל בלדאוג לעצמנו לא?".

מארגון השחקנים נמסר בתגובה: "ארגון שחקני הכדורסל שם את טובת השחקנים ובטיחותם מעל הכל, בנושא מדבקות הפרקט הארגון מטפל מול הגורמים המתאימים בכל שנה ובכל עונה מחדש מיוזמתו. בכל פעם ששחקנים פונים הנושא מטופל, כפי שניתן לראות גם בשנים קודמות. הארגון דאג שהתקן המחמיר ביותר שקיים בענף ייושם גם בארץ. השנה בשיתוף המנהלת הארגון פועל לכך שהמדבקות יוטמעו בתוך הפרקט באופן שיבטיח את בטיחותם של השחקנים כפי שקיים ביורוליג".