עומרי כספי צפוי להיעדר לפחות עוד חודש וחצי

למרות שמכבי תל אביב הודיעה על שבועיים, התחזית האופטימית מדברת על שישה לכל הפחות. הצהובים עשויים להחתים שני שחקנים. וגם: מה גרם להחמרת הפציעה בברך, למה במועדון שוב מפנים אצבע מאשימה לליגה בנוגע לצירוף זרים ומה הפתרונות האפשריים

רועי כהן
רועי כהן  09.12.19 - 07:05
תחילת כתבה

קבוצה חבולה. ‏"בעקבות הפציעה וההיעדרות הממושכת של ג'ון דיברתולומיאו, עומרי כספי ישמש כקפטן. באותם משחקים בהם כספי לא ישותף, ג'ייק כהן ישמש כראש הקבוצה". הציוץ הרשמי הזה של מכבי תל אביב אולי נראה ונשמע בהתחלה כמו פארודיה, אבל זאת המציאות העגומה של האלופה, נכון לעכשיו. הקפטן פצוע, גם המחליף, ומי יחליף את המחליף אם גם הוא ייחסר?

זמן קצר קודם לכן, מכבי פרסמה את ההודעה הבאה: "‏עומרי כספי, שסובל מכאבים בברכו, נבדק היום על ידי הצוות הרפואי. השחקן ינוח שבועיים נוספים ולאחר מכן יעבור בדיקת MRI". אבל גם כאן המציאות קשה יותר: על אף ההודעה הזו, התרחיש האופטימי מדבר על כך שכספי יחזור להתאמן רק בעוד חודש, ולשחק רק בעוד חודש וחצי. התרחיש הפסימי כולל תחזית קודרת של היעדרות למשך כמה חודשים.

בסביבת כספי מסבירים כי מה שגרם להחמרה היא החזרה "המוקדמת והמיותרת" למשחק נגד עירוני נהריה. בשפה פשוטה, לכספי יש שטף דם בברך, שגורם לכאבים. שטף הדם הזה יכול להיעלם באמצעות טיפולים פיזיותרפיים אך בעיקר בעזרת הרבה מנוחה, וזה מה שכספי יקבל בשבועות הקרובים.

הרכש בדרך. מאמן מכבי יאניס ספרופולוס הודה אתמול בסיום הניצחון על חולון כי הקבוצה תחתים שחקן אחד, ואולי אפילו שניים, ולא פסל מהלך בשוק הישראלי. ואולם, במכבי מודעים למצב הבעייתי בשוק, שלא שופע שחקנים טובים בשלב כזה של העונה. במועדון אף הפנו אצבע מאשימה לחוקי הרישום בליגה, בטענה שלא סביר ששחקן כמו טיילר אניס למשל, יעזוב את ליגת הפיתוח רק כדי לשחק פעם בשבוע.

אם במכבי תיכננו לרשום לליגה את הזר שיבוא, הוא יהיה הזר השמיני והאחרון שהם יוכלו לרשום לליגה, והמשמעות היא שהצהובים עלולים למצוא את עצמם בבעיה קשה אם כספי לא יחלים וללא האפשרות להחתים שחקן בעמדה שלו.

"אנחנו משחקים עם הרכבים לא פשוטים ולא אידיאלים", אמר ספרופולוס בסיום, "אנחנו כמובן נביא שחקן ואולי שניים, זו תקופה לא פשוטה ורוב השחקנים הטובים כבר תפוסים. אנחנו לא נמצא בדיוק את מה שאנחנו רוצים אבל נשתדל להביא שחקן שיכול להתאים לסיטואציה שנוצרה ושיוכל לתת לנו דקות איכותיות. ייתכן שהפתרון יבוא מהשוק הישראלי, אנחנו נבדוק מה האפשרויות שלנו".

עוד ניצחון קל לאוסף. סקוטי ווילבקין צלף אתמול 8 שלשות בדרך ל-30 נקודות, ולעוד הופעה מצוינת עם יכולת פנומנלית בהתקפה. מכבי שיחקה עם 8 שחקני רוטציה בלבד, אבל ווילבקין אמר: "אני לא מרגיש שאני צריך להוכיח משהו בהרכב החסר. זוסמן ממש שיחק עם רעל וככה אנחנו צריכים אותו. גם דני יכול לעזור בהובלת הכדור וכקבוצה אנחנו צריכים לשמור על הכדור יותר וכולם צריכים לתת מעצמם יותר".