הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רוצה לשחק עבור יאניס": למה בחר ג'קסון במכבי?

מילאנו נפנפה במסינה ופנרבחצ'ה הציעה סכום כמעט כפול, אבל הרכז המנוסה השתכנע והעדיף את האלופה על פני כל השאר. כך נרקמה העסקה, שמהווה הצהרת כוונות ביורוליג

רועי כהן, שליח ערוץ הספורט לרוסיה  17.12.19 - 06:55
תחילת כתבה

שביעות רצון גדולה מאוד במכבי ת"א בעקבות השלמת עסקת ארון ג'קסון. במועדון הדגישו לאחרונה עד כמה קשה למצוא רכז ברמה גבוהה בשוק דל כל כך, ועוד לפני שג'קסון יצא לשוק ושוחרר מקבוצתו הסינית באופן רשמי, אנשי מכבי "התנפלו" עליו ועשו מאמץ גדול כדי לשכנעו להגיע לתל אביב.

לפני שלושה ימים הסיפור קיבל טוויסט דווקא בכיוון השלילי. אולימפיה מילאנו הגישה לג'קסון הצעה עך סך יותר מ-100 אלף יורו בחודש. אם לא די בכך, העובדה שאטורה מסינה נחשב למאמן ששחקנים רוצים לשחק בשבילו, הייתה גם היא שיקול שנראה היה שהטה את הכף לטובת האיטלקים. מה גם שג'קסון מכיר היטב את מסינה ושיחק עבורו בקדנציה הקודמת בצסק"א. במקביל, גם פנרבחצ'ה היתה בתמונה והציעה סכום דומה.

ההצעה של מכבי הייתה נמוכה בהרבה, אלא שאז נכנס לתמונה יאניס ספרופולוס. הוא התקשר לג'קסון וניהל איתו שיחה ארוכה שבה הסביר, תיאר ושיכנע מדוע תל אביב היא המקום הנכון עבורו. כך קרה שב-48 שעות האחרונות גמלה בליבו של ג'קסון ההחלטה: אני רוצה לשחק עבור יאניס ספרופולוס.

השכר שאותו ירוויח ג'קסון במכבי מוערך בכ-65 אלף דולרים לחודש, עד סוף העונה. מדובר בסכום נמוך משמעותית מההצעות שהיו לו על השולחן, אך צריך לזכור: ג'קסון הרוויח בשנתיים וחצי האחרונות סכומי עתק בסין, המוערכים בכ-3 מיליון דולרים. העובדה הזאת, לצד החשק הגדול שעורר אצלו ספרופולוס, הכריעו את המערכה והנחיתו את ג'קסון בישראל.

ג'קסון יגיע לארץ רק בשבוע הבא, עקב העובדה שארוסתו כורעת ללדת בימים הקרובים. במכבי מקווים שישתלב במהרה ומציינים כי עצם הגעתו של ג'קסון דווקא למדים הצהובים, מהווה הצהרת כוונות רצינית להמשך הדרך ביורוליג.