"רוצה לאמן ביוון": עודד קטש פותח את הלב

הזיכרון מפאו והמעבר לקווים. המאמן שוחח עם התקשורת ביוון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.12.19 - 12:01
תחילת כתבה

שני עשורים חלפו מאז דרך לראשונה עודד קטש ב'אואקה', עוד לפני שהפך לאגדה במדי פנאתינייקוס. שני עשורים בהם הספיק כוכב העבר לפרוש ממשחק פעיל בדמעות, ומאוחר יותר, להפוך למאמן בכיר בכדורסל הישראלי. השבוע, כמעט עשרים שנה אחרי, חזר קטש ל'אואקה' עם הפועל ירושלים, הפעם על הקווים. זה אמנם נגמר בהפסד, אבל ביוון לא נותרו אדישים לבואו של קטש וניצלו את הזמן כדי לערוך איתו ראיון מיוחד.

"אני אוהב את יוון, אני מגיע לכאן בכל קיץ לחופשות", הודה קטש בתחילת הראיון ואף זרק כמה מילים ביוונית. "קשה יותר להגיע לכאן כמאמן, מאש כשחקן. כשאתה על הפרקט, הכל הרבה יותר כיף. אוברדוביץ'? להיות שחקן שלו זה לא עוד עבודה, זה כבוד גדול. הייתה לנו עונה נהדרת בפאו, זכינו ביורוליג. נשאר לי זיכרון מתוק, לעולם לא אשכח מה שעברתי כאן. אני מרגיש כאן בבית".

כשנשאל עם הקשר עם המאמן האגדי החזיק מעמד עד עצם היום הזה, ענה בצניעות: "היה לנו קשר נהדר, אבל אני לא רוצה להפריע לו. אני מרגיש נבוך להתקשר אליו או לשלוח הודעה, כי אני יודע עד כמה הלו"ז שלו עמוס. יש לו הרבה על הראש בכל יום מחדש".

"כשהייתי שחקן, לא חשבתי על קריירת אימון", המשיך קטש וסיפר על המעבר מהפרקט לקווים. "אם היית שואל אותי אז, כנראה שהייתי עונה ש'אין שום סיכוי'. אבל בגלל כל הפציעות, שהכריחו אותי לסיים את הקריירה מוקדם מהצפוי, הדעה השתנתה. אחרי כל כך הרבה ניתוחים, נאלצתי להחליט אם אני רוצה לפרוש לגמרי מכדורסל או לעשות משהו אחר. זה היה הרגע שהחלטתי להפוך למאמן. מודל לחיקוי? ז'ליקו אוברדוביץ', דימטריס איטודיס, דיוויד בלאט ופיני גרשון".

כעת, אחרי 15 שנות אימון, קטש נשאל על האפשרות שיחזור ליוון - אך הפעם בתור מאמן: "לא היו הצעות רציניות. לפני כמה שנים שמעתי שמועות על התעניינות מצד פנאתינייקוס, אבל לא נראה לי שהן היו נכונות. אף אחד מהקבוצה לא יצר איתי קשר. אם אני רוצה? הלוואי שהייתי יכול לשלב בין שתי האהבות שלי - יוון וכדורסל".