כספי עשוי לעבור ניתוח ולהיעדר 3 חודשים נוספים

בעקבות הכאבים בברכו, מכבי ת"א והפורוורד שוקלים אפשרות של התערבות כירורגית שתוביל לשיקום ארוך. החלופה: להמשיך להעניק לשחקן מנוחה ולקוות שהכאבים יתפוגגו

רועי כהן
רועי כהן  09.01.20 - 09:50
תחילת כתבה

מכבי תל אביב תקבל הערב (חמישי) חזרה את נייט וולטרס אחרי יותר מחודש של היעדרות, אבל בגזרת עמרי כספי עדיין אין חדשות מעודדות, ההיפך הוא הנכון. לאתר ערוץ הספורט נודע כי אחת האפשרויות לטיפול בפציעת הברך של כספי היא התערבות כירורגית, שאחריה הפורוורד צפוי להיעדר לתקופה של שלושה חודשים נוספים. כזכור, משחקו האחרון בצהוב היה ב-3 בדצמבר מול עירוני נהריה.

יש להדגיש כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניין, והיא צפויה לקרות בתוך כשבוע וחצי, כשבינתיים מכבי והשחקן בוחנים את כל האפשרויות הרלוונטיות. האלמנט הבעייתי ביותר בפציעה של עמרי כספי קשור בכך שהסחוס בברכו נשחק לגמרי, ולכן הוא חש כאבים עזים כאשר העצמות בברך התנגשו זו בזו. מטרת הניתוח, אם וכאשר יוחלט לבצעו, היא לאפשר לפורוורד הוותיק פתרון לטווח הארוך.

אם יוחלט לא ללכת לניתוח, החלופה היא להמשיך לתת לעמרי כספי מנוחה, ולקוות שבהערכה המחודשת בעוד כשבועיים הכאבים יתפוגגו והוא יוכל לעלות שוב על הפרקט. במכבי תל אביב אמנם נוטים שלא לבחור בניתוח, אך מעריכים כי כפי שהדברים נראים כעת, לא יהיה מנוס אלא ללכת על פתרון ארוך טווח, בין אם כעת או בשלב מאוחר יותר בקריירה של כספי.

עד שנפצע, כספי פתח את העונה בסערה עם יכולת פנומנלית הן ביורוליג והן בזירה המקומית. בשישה משחקים ביורוליג, שחקן ה-NBA לשעבר רשם ממוצעים של 12 נקודות, 5.3 ריבאונדים ו-3.2 אסיסטים. בשישה משחקים בליגת העל העמיד ממוצעים של 9.8 נקודות, 5.7 אסיסטים ו-2.8 אסיסטים.