שבת: ראשל"צ תארח את נס ציונה לדרבי השפלה

קרב צמרת מרתק בבית מכבי. בלייזר: "מבטיח שיהיה חם"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  10.01.20 - 17:09
תחילת כתבה

עוד לפני המשחק המרכזי בין הפועל חולון למכבי תל אביב, המחזור ה-15 בליגת ווינר ייצא לדרך עם מפגש צמרת: מכבי ראשון לציון תארח מחר (שבת, 18:10, ישיר ב-5SPORT) את עירוני נס ציונה, למאבק בין שתי קבוצות שמכוונות העונה למקום ברביעייה הראשונה.

השחקנים של גיא גודס מגיעים לדרבי של השפלה אחרי שהמומנטום שלהם נבלם מעט בהפסד 88:79 למכבי חיפה, למרות תצוגת שיא של דריל מונרו שרשם שיאי עונה בנקודות (27), בחטיפות (3) ובמדד (32). "אנחנו חוזרים הביתה למשחק מאד חשוב בשבילנו", אמר עוז בלייזר לפני המפגש. "אנחנו רוצים לשמור על הבית ולחזור למסלול הניצחונות. ניצחון יעזור לנו מאד להתבסס בחלק העליון של הטבלה. אני מזמין את כולם להגיע לעודד ומבטיח שבמוצ"ש יהיה חם בבית מכבי".

במשחק בסיבוב הראשון, הייתה זו נס ציונה שניצחה, לאחר שכבר הייתה בפיגור של 18 נקודות. באופן כללי, לראשל"צ קשה נגד נס ציונה - היא ניצחה את שכנתה מלב המושבה רק פעם אחת בחמשת המפגשים האחרונים ביניהן: 93:95 בינואר הקודם לאחר הארכה.

נס ציונה מגיעה אחרי שני הפסדים מתסכלים: הראשון למכבי תל אביב בליגה, במשחק שבו הייתה שווה לאלופה למשך דקות רבות, והשני מסתכל אפילו יותר, בבית לקלוז' הרומנית ביורופקאפ. מי שנמצא בכושר פחות טוב הוא ג'ף וויטי, כשבנס ציונה התאכזבו מהרכות אותה הפגין, במיוחד נגד קלוז'.