המנהלת תאתר מנכ"ל חדש ללא אישור האיגוד

למרות ההסכם, ישנה טענה לניגוד עניינים בין שני האירגונים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.01.20 - 14:21

תגיות: מנהלת הליגה

תחילת כתבה

בשל עזיבתו הצפויה של עדלי מרכוס למכבי תל אביב, במנהלת הליגה מחפשים מנכ"ל חדש שאמור להיכנס לתפקידו בחודשים הקרובים. אבל בניגוד למה שנראה היה בתחילה, ועדת האיתור שתבחר את אותו מנכ"ל, לא אמורה לכלול בתוכה נציגים מאיגוד הכדורסל.

עם הקמת מנהלת הליגה, נקבע הסכם בין המנהלת לאיגוד, כי במינוי של מנכ"ל חדש - האיגוד יהיה מעורב. העניין הוא, שבמנהלת חוששים כי לאור היחסים המתוחים בין המנהלת לאיגוד לאחרונה, הרי שיהיו קיימים ניגוד עניינים.

במנהלת מסתמכים על כך שכאשר מרכוס מונה למנכ"ל, בשנת 2004, המינוי היה של יו"ר המנהלת בזמנו, אבנר קופל - ולא עבר דרך אנשי איגוד הכדורסל.

הפעם, במנהלת כאמור מתכוונים להקים ועדת איתור שתבחר את המנכ"ל, שתהיה מורכבת ככל הנראה ממספר דירקטורים חיצוניים (דחצ"ים), הנמנים כיום על הדירקטוריון, ולא בעלי זיקה לקבוצה כזו או אחרת. בסופו של דבר, מי שאמור לאשר את המינוי הוא הדירקטוריון, שמורכב כמובן מראשי כל קבוצות הליגה, ראשי המנהלת ודחצ"ים.

באיגוד הכדורסל הגיבו: ״הקמת ועדת איתור לתפקיד מנכ"ל מנהלת ליגת העל, היא חלק מההסכם בין האיגוד לבין מנהלת הליגה ולכולם ברור שיש לכבדו. איגוד הכדורסל פועל אך ורק לפי הסכמים ותקנונים ובאיגוד לא מכירים שום מתיחות שעשויה להשפיע על נושא זה״.