ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרי: "יתכן שהמנהלת צריכה להתנתק מהאיגוד"

יו"ר ראשל"צ הכריז: "האיגוד לא צריך להתערב בבחירת מנכ"ל"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.02.20 - 17:20

מנהלת הליגה ואיגוד הכדורסל שוב מוצאים את עצמם במסלול התנגשות בימים האחרונים, על רקע בחירת מנכ"ל המנהלת החדש שימלא את מקומו של עדלי מרכוס. באיגוד רוצים להיות חלק מהתהליך, כחלק מהסכם שנחתם מול המנהלת בזמן הקמתה, אך במנהלת מעוניינים להיות אחראיים באופן בלעדי על הבחירה.

היום (שלישי), שלחו אנשי האיגוד מכתב למנהלת בו הם חוזרים ודורשים להיות חלק מההליך. במנהלת ממשיכים לעמוד על שלהם, כאשר אחד הדירקטורים, יו"ר מכבי ראשון לציון יצחק פרי, התייחס לכל הנושא בשיחה עם ערוץ הספורט - וסיפק מספר אמירות מעניינות מאוד. "האיגוד מנהל את הכדורסל בישראל בצורה טובה מאוד", פתח פרי. "אבל מצד שני, ליגת העל מתנהלת בצורה מצוינת מזה 18 שנה, שומרת את האיכות של הכדורסל, שומרת כלכלית על הקבוצות ומביאה כסף. צריכה להיות איזושהי הפרדה בין שני הגופים האלה".

פרי מיד הסביר: "זה הגיע לקיצוניות בנושא של בחירת מנכ"ל למנהלת. מנכ"ל הוא אדם לא פוליטי, זו משרת אמון של יו"ר המנהלת. הרצון של האיגוד להיות מעורב בבחירת המנכ"ל הינו דבר לא ראוי לטעמי. זה מצטרף לנושא של העימות בין האיגוד למנהלת בנושא של עולות ויורדות - שכן המנהלת החליטה אחרי בדיקה מעמיקה על עולה אחת בלבד, בעוד האיגוד דורש שתיים. שני הדברים האלה ביחד גורמים למצב שהמנהלת, בחשיבה מסוימת, אולי צריכה להתנתק מאיגוד הכדורסל. יש לאחרונה גם יותר מדי אגו בעימותים בין הצדדים, שמביא למקומות לא טובים".

פרי גם התייחס לעובדה שיש כאמור הסכם, בו נכתב כי מנכ"ל המנהלת ייבחר גם על ידי נציגי האיגוד. "ההסכם נחתם בזמנו כדי 'לשמור' שהמנהלת לא תברח למקומות לא טובים. אבל אחרי 16 שנה, אנחנו רואים את יכולות הניהול של המנהלת ואת ההישגים. לטעמי צריך להביא שינוי בהסכם. יו"ר האיגוד, עמירם הלוי, שהוא חבר ואדם שאני מאוד מעריך, יכול היה לצאת גדול ולומר שלמרות ההסכם האיגוד לא צריך להיות מעורב בבחירת המנכ"ל. אם עכשיו היו בוחרים יו"ר חדש לאיגוד, אז המנהלת היתה מעורבת?".

נכון להיום, ישנם לא מעט בעלי תפקידים בכדורסל הישראלי, אחד מהם הוא פרי עצמו, שמחזיקים בזכות הצבעה במנהלת וגם באיגוד. דבר זה עלול להביא לניגוד עניינים במקרים מסוימים. "קיימנו דיון ביום שישי בנושא הזה, אחד הדירקטורים אמר שהוא מתכוון להתפטר - ואמרתי לו שאם הוא מתפטר מאיגוד הכדורסל, אני מתפטר אחריו", אמר פרי. "אמרתי כמה פעמים שדירקטורים במנהלת לא יכולים להיות דירקטורים באיגוד, יש פה ניגוד עניינים. אם יהיה מהלך של היפרדות בין שני הדירקטוריונים, אני אתמוך במהלך הזה".

"מי שמכיר את המערכת, יודע שהמנהלת מתנהלת מצוין הרבה שנים בצורה נפרדת", סיכם פרי. "בסופו של דבר צריך להמשיך לשמור על קשר טוב, שיאפשר לשני הגופים לפעול. באיגוד יושבים בהנהלה אנשים טובים וראויים, שלא מתעסקים בענייני המנהלת השוטפים. בשורה התחתונה, צריך לומר - תנו לעסק שעובד טוב, לעבוד טוב".