"דני אבדיה ממקבלי ההחלטות החכמים בדראפט"

המנייה של הכישרון ממשיכה לעלות: "כוכב? שחקן משלים בקבוצה טובה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.02.20 - 12:46
תחילת כתבה

אם בפתיחת העונה לא היה ברור על מה ולמה ההייפ סביב דני אבדיה, לאחרונה עושה רושם שמהניה של הכוכב בפוטנציה מרקיעה שחקים. את הכישרון של היהלום של מכבי ת"א כבר הכרנו, אבל כעת, אחרי שבוע חלומי ביורוליג, גם העולם מתחיל לשים לב לאבדיה - והתגובות? בהתאם.

"אבדיה הוא אחד ממקבלי ההחלטות הכי חכמים בדראפט הקרוב", נכתב עליו באחד האתרים העוקבים אחרי הדראפט, שם ניבאו לו את המקום השמיני. "הוא מוכיח שהוא קורא את המשחק נכון, ונע ללא כדור עם טיימינג מצוין. בליגה הישראלית, הוא הראה סט יכולות קליעה מגוון, שיכול רק לגדול בהתבסס על השליטה שלו בכדור והסיומת האתלטית מתחת לסל".

"כנראה שאבדיה לעולם לא יפרוץ את תקרת הזכוכית של לוקה דונצ'יץ', אבל הוא נראה כמי שיכול להיות מאוד יעיל בתור שחקן משלים בקבוצה טובה", המשיכו לנתח את הנער מעבר לים. ואכן, אולי בהתחשב בפציעות הרבות שמאפיינות את הדראפט הקרוב, המניה של אבדיה ממשיכה לעלות ונראה כי הוא חזר לטופ חמש. לראייה, באתר אוהדים של דטרויט פיסטונס כבר סימנו את הישראלי כאופציה המועדפת עליהם, לאחר הבור שהותיר אנדרה דראמונד בצבע.

וכמו שכולנו רואים, ההייפ לא מגיע מהשמיים. במשחקי היורוליג האחרונים, בעוד מכבי ת"א מתמודדת עם גל פציעות נוסף, אבדיה צובר ביטחון ולאט לאט תופס את מקומו כשחקן רוטציה מן המניין. עוד יותר מזה, עושה רושם שספרופולוס כבר לא יכול לוותר על הכישרון הצעיר. למעשה, בשלושת המשחקים האחרונים, אבדיה מעמיד ממוצע של 10 נקודות למשחק ב-21 דקות על הפרקט - כולל שני שיאי קריירה במפעל ודאנק אחד שהבהיר לכולם: אבדיה פה כדי להישאר.