התחרט? יאניס: "אבדיה בכושר הטוב בקריירה"

ההסבר לאמירה נגד הכשרון ושילוב ג'קסון. מאמן מכבי בראיון

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.02.20 - 15:25
תחילת כתבה

הנהירה של מאמנים יוונים לישראל לאחרונה מטרידה לא מעט מהמאמנים המקומיים, אבל אם תשאלו את שכנינו - היוונים עושים פה חיל. היום (שלישי), לשכת התיירות היוונית העניקה מגן הוקרה למאמן מכבי תל אביב, יאניס ספרופולוס, על תרומתו לתיירות ולחיזוק הקשרים בין ישראל ליוון - פרס שהוענק למאמן על ידי מזכ"ל המשרד, דמיטריס פרגאקיס.

"כן, קצת הופתעתי", הודה ספרופולוס בראיון לתכנית 'מגרש פתוח'. "אני מאמן כדורסל, אני עובד עם שחקני כדורסל וסקאטים במגרשים, אבל עכשיו זכיתי לכבוד גדול בעניין תיירותי. אני רוצה להודות למזכיר הכללי של יוון, מר פרגאקיס, על הכבוד. אני שמח לגור כאן, במדינה היפה הזו. האנשים כאן חמים, יש המון קווי דמיון עם יוון. תואר? זה תואר לחיים, לא לכדורסל. זה תמיד ישאר בראשי כזיכרון נהדר".

בנוסף, המאמן גילה שגם במולדתו עוקבים אחרי ההצלחה שלו ושל הצהובים: "מאז שהצטרפתי למכבי ת"א, ביוון יש התעניינות גדולה בנוגע למכבי ת"א וישראל בכלל. הם עוקבים אחרינו ואחרי התוצאות שלנו, ואני מקבל הרבה הודעות - לא רק מחברים, אלא מהרבה אנשים מסביב שמחמיאים המון לדרך שבה אנחנו משחקים ושהעונה שלנו נראית עד כה. הכי חשוב לי זה להיות הטוב ביותר שאפשר באופן מקצועי, לעזור למועדון להצליח במטרות שלו".

כשנשאל אם סלל את דרכם של דדאס וקאסטריטיס לישראל, הוסיף: "אני לא רוצה ללכת כל כך רחוק, אימון זה מקצוע לא פשוט. הרמה של המאמנים הישראלי גבוהה, הם עושים עבודה נהדרת. וגם המאמנים היוונים ברמה נהדרת. בשוק פתוח, כמו עכשיו, זה נורמלי שמאמנים ישראלים יעבדו ביוון ולהפך. וזה לא רק בשתי המדינות, אלא גם במדינות אחרות. זה חלק מהביזנס".

מאוחר יותר, נשאל ספרופולוס מה הייתה התחושה כשראה את חצאי הגמר משוחקים בהיכל: "זה מורכב מאוד, קשה מאוד. רצינו להשתתף בשבוע הגביע, אבל לצערנו לא העפלנו. ננסה לעשות את המיטב לקראת העונה הבאה, כדי שנהיה נוכחים באירוע הגדול הזה. ירושלים? הם הפייבוריטים הברורים, אבל במשחק אחד הכל אפשרי. אתה יכול להילחם, אבל המשחק תמיד פתוח כשנאבקים על עלייה לגמר - ואני מקווה שהקבוצה הטובה ביותר תנצח".

"באשר אלינו, נותר לנו לבצע רישום אחרון של זר לליגה", המשיך ספרופולוס והתייחס להחלטה לרשום את ארון ג'קסון לליגה. "ידענו שאנחנו חסרים שני מובילי כדור, שני יוצרים - נייט וולטרס וג'ון דיברתולומיאו - ורצינו לחפות על ההיעדרות שלהם בעזרת ג'קסון. אני חושב שארון מציג יכולת גבוהה והוא מתחיל לחזור לקצב, הוא יעזור לנו הרבה".

ספרופולוס גם התייחס גם לנסיקה של דני אבדיה, לאמירה שלו, ממש לא מזמן, שהוא לא מתעניין במיקומו בדראפט אלא בהצלחת מכבי ת"א. "אולי לא הבנתם אותי נכון", הוא הסביר. "לא אמרתי שאני לא מתעניין באבדיה, אבל אני לא עובד בשביל העתיד שלו - אני עובד בשבית הצלחת מכבי. אני עובד כדי להפוך את דני אבדיה, ואת כל שאר השחקנים, להיות הכי טובים שהם יכולים למען המועדון".

"לא רק הדאנק הוא צעד חשוב לקריירה שלו, זה כל ההופעה שלו", המשיך ספרופולוס כשנשאל על ההטבעה מול פנר ששיגעה את הרשתות. "אחרי כמה חודשים בהם הוא איתנו באופן מלא, לאחר שבשנה שעברה הוא שיחק בנוער ובבוגרים לסירוגין, הוא מבין את המערכת ואת הפילוסופיה. הוא נמצא בכושר הכי טוב שלו עכשיו, אם יישאר צנוע ויעבוד קשה - הוא יכול להשתפר עוד הרבה".