גברה על הקורונה: סיכום הניצחון של י-ם על מכבי

אלפי האוהדים שלא חששו להגיע לארנה בצל התפשטות הנגיף חזו בהצגה אדומה והצהרת כוונות. הבוז הצורם לאמארה, הדאגה של תומאס לבראון ושאלת אירוח המשחקים באירופה

רועי כהן
רועי כהן  09.03.20 - 08:39
תחילת כתבה

בהפועל ירושלים התאמצו מאוד שלא לחגוג את הניצחון הגדול על מכבי תל אביב אמש (ראשון), אבל הפרצופים אמרו את הכל. נכון, עננת הקורונה העיבה מאוד על המשחק וגרמה ללא מעט אוהדים לוותר על מקומם בארנה, אבל בבירה מרוצים מאוד מהאיכות שהפגינו האוהדים שכן הגיעו, גם אם לא בכמות שרצו. ומי שכן הגיע לארנה חזה אמש באחת מתצוגות הכדורסל היותר טובות שההיכל הזה ראה בשמים האחרונות, כשהפועל ירושלים הכניעה ללא תנאי את מכבי ת"א.

ירושלים הפגינה תצוגת תכלית של ממש, רגע אחרי שבחרה להניף את דגל הגביע דווקא מול היריבה הגדולה ביותר שלה. אמארה סטודמאייר התקבל כצפוי בשריקות בוז צורמות ולא היווה פקטור כל המשחק, ולאורך רובו לא היה ברור מיהי קבוצת היורוליג ומי משחקת עבור ליגת האלופות של פיב"א.

ג'ייקובן בראון סיפק עוד הצגה לרזומה, וכמה טיפוסי היה מצידו לתת משחק ענק, להתעלף מקוצר נשימה ואז לחזור כדי לקבל את פרס ה-MVP וכרגיל לחטוף מקלחת מג'יימס פלדין. "ראיתי אותו במחצית והזהרתי אותו שהוא לא יוכל להמשיך ככה", גילה טיישון תומאס בסיום, "אמרתי לו שהוא לא חייב לקחת כל כדור באחד על אחד, שינוח קצת בהתקפות העומדות. אבל כך הוא משחק, הוא לא מכיר דרך אחרת".

בראון עצמו אמר בסיום: "אני בסדר עכשיו, תודה לאל. הרגשתי כאבים בחזה ועברתי היפר-ונטילציה, אבל תודה אל הכל בסדר. היה משחק טוב שלי, שלנו. היה לנו חשוב לנצח בשביל האוהדים שלנו, ידענו שהם התאכזבו מאוד מכך שלא היו יכולים להיות איתנו בשמינית גמר ליגת האלופות, וזה הפוקוס שלנו עכשיו, לעבור את הסדרה הזאת ולהתכונן לזאת שאחריה".

בירושלים נערכים לצאת ליוון למשחק מספר 2 נגד פריסטרי, אך עוקבים אחרי ההחלטה אם לאשר למכבי ת"א לארח את באסקוניה, מתוך ידיעה שהמתווה שיוסכם עליו יחול גם על היריבות העתידיות של ירושלים באירופה.