"האחרונים שיישארו לשחק?": הזרים תוקפים

קודם מונרו, כעת פלדין: הליגה תוקפא? ארגון השחקנים תומך

רועי כהן
רועי כהן  12.03.20 - 21:55
תחילת כתבה

ארגון שחקני הכדורסל בישראל פועל לדחיית הליגה. ההנהלה התכנסה היום (חמישי) לישיבת חירום בשל התפשטות מחלת הקורונה ומתוך דאגה לשלום השחקנים, והחליטה להמליץ לגורמים הרלוונטיים דחייה מוחלטת של משחקי הליגה למשך שבועיים. כך נודע לערוץ הספורט.

המחזור הקרוב אמור להיות משוחק ללא קהל, אבל בארגון דורשים לבטל לחלוטין את המשחקים. במהלך תקופה זו, כך הם טוענים, ניתן יהיה לגבש החלטה על בסיס מידע מושכל, באשר למצב התפשטות המגיפה בישראל. בינתיים, כוכב הפועל ירושלים ג'יימס פלדין תמך בדרישה עם פוסט עוקצני בו כתב: "אז, אנחנו נהיה הליגה היחידה שתמשיך לשחק?".

ההודעה הזו, למעשה מגיעה מספר שעות אחרי מכתבה של מנהלת הליגה לשחקנים הזרים הקורא להם להישאר בישראל במטרה להמשיך את העונה כסדרה. כמו כן, היא פרסמה הנחיות לשמירה על הגיינה ומניעת הידבקות, אבל בארגון, כך סוברים, ההגנה הטובה ביותר מהנגיף היא פשוט לא לשחק.

מי שעוד הסכים עם ארגון השחקנים הוא סנטר מכבי ראשון לציון דריל מונרו. הכתומים אמורים להתמודד מול הפועל ירושלים, ששבה מיוון שם שיחקה מול פריסטרי בליגת האלופות, והשחקן תקף: "אז אנחנו אמורים לשחק מול קבוצה ששבה מאירופה בשבת והליגה בסדר עם זה?"