"חיים מיום ליום": חוסר ודאות בכדורסל

יצחק פרי, יו"ר ראשל"צ: אני 45 שנה בענף ולא זוכר דבר כזה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  13.03.20 - 14:17
תחילת כתבה

התפשטות מחלת הקורונה משפיעה גם על הכדורסל הישראלי - כאשר כרגע הכל לוט בערפל: המשך העונה, הסוגיות הכלכליות וההשלכות - כולן יעלו על הפרק בישיבת דירקטוריון המנהלת ביום שני. גם יצחק פרי, יו"ר מכבי ראשון לציון ואחת הדמויות הוותיקות בענף, נמצא בחוסר ודאות מוחלט.

"אנחנו מחכים לישיבת מנהלת הליגה, אחריה נכנס ישיבת הנהלה של המועדון, ולאור מה שיתפתח בימים האלה נקבל החלטות", אמר פרי בשיחה עם ערוץ הספורט. "כרגע שום דבר לא ברור, כל מה שאנחנו חושבים היום - מתברר לא נכון מחר. תכננו לנסוע לירושלים, אבל היום המשחקים בוטלו. אמור היה להיות חצי גמר לנוער מול מכבי תל אביב, שגם בוטל, אנחנו חיים מיום ליום ומגיבים בהתאם".

היום גם לא ניתן לומר בוודאות שהליגה תגיע לסיומה, כאשר בליטא הוחלט לסיים את הליגה ולהכתיר את ז'לגיריס קובנה לאלופה. "אין לי מושג אם יבטלו את הליגה, אז לא יכול להביע דעה לכאן או לכאן", אומר פרי, "אני 45 שנה בכדורסל ואני לא זוכר מצב כזה. גם בכדורסל וגם באופן כללי. הבעיות של הכדורסל הן קטנות ביחס למה שהעולם חווה. נצטרך להגיב בהתאם, ובעיקר נקווה לטוב".

אם אכן הליגה תתבטל, לדבר יהיו השלכות רבות: על השחקנים, על הקבוצות ועל כל מי שסובב את הענף. "עוד מוקדם לקבוע לגבי שחרור שחקנים", סיכם פרי. "לנו, כמועדונים, לא יהיה פשוט לעמוד בהתחייבויות אם הליגה תיעצר, כי לא יהיו הכנסות מספונסרים ומקהל. ננסה להתמודד תוך כדי שמירה על כולם".