ספרופולוס: "שיניתי מנטלית את מכבי"

החיבה הגדולה לישראל והשיפור הטקטי. היווני בראיון מרתק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.03.20 - 19:16
תחילת כתבה

למרות שיאניס ספרופולוס מאמן את מכבי תל שנה וחצי בלבד, היווני זכה בלב האוהדים והשחקנים תוך פרק זמן קצר. לרגל יום הולדתו ה-53 יאניס סיפק ראיון לאתר הרשמי של הקבוצה בו הוא שופך אור על הסיבות שגרמו לצהובים להצליח העונה. כמו כן, דיבר על אהבתו לישראל והקשר המיוחד עם האוהדים.

לאחר שנים של אכזבות באירופה, יאניס עושה השנה שינוי מרשים: "כשהגעתי למכבי המטרה הראשונה שלי הייתה לעשות שינוי מנטלי בקבוצה. עשיתי שיחות ופגישות אישיות עם כל השחקנים, הקשבתי להם ושוחחתי איתם. דיברנו איך אנחנו אמורים להמשיך יחד והתחלנו להתאמן חזק. הדבר השני היה לשנות במהלך האימונים אלמנטים טקטיים בהגנה ובהתקפה. לשחק מהר יותר. בהתקפה לשחק חכם יותר, לקרוא את המשחק ולהוציא לפועל".

"בהגנה עשינו חוקים פשוטים וניסינו ליישם אותם, זו הייתה העדיפות שלי קודם כל", יאניס מספר, "דרך שני הכיוונים האלה, פסיכולוגי וטקטי, ניסיתי לשנות את המנטליות של הקבוצה, להקנות גישה של ווינרים, להילחם עד הסוף ולא לתת לשום דבר לפגוע בריכוז שלנו כי ככה לא היינו יכולים להילחם עד הסוף. זה האלמנט השלישי, מנטליות מנצחת".

כמו כן, התייחס היווני לאהבה ממבט ראשון במדינת ישראל: "התאהבתי בכל המדינה. זאת מדינה יפה מאוד עם שמש, ים, מאוד מאורגנת ועוזרת לאנשים לחיות חיים טובים עם גישה לטבע, עם פארקים, עם שבילי הליכה ליד חוף הים והאנשים החמים. זה משהו שאני אוהב כי כולם פה ידידותיים לי ולמשפחתי, כמובן בתוך המועדון והאוהדים של מכבי. אני מעריך את כולם והקשר שיש לי עם האוהדים זה משהו שאנצור בלבי כל חיי. זה משהו שאם אתה חי אותו, ומרגיש את האהבה והחיבה אתה מתאהב במצב הזה וזה חלק שאנצור בלבי תמיד".