קטן מדי? כך הפועל כמעט פספסה את רובינסון

גיל אמיתי גילה בטוויטר: עוזר המאמן לא האמין בכוכב ה-NBA

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.20 - 19:19
תחילת כתבהנייט רובינסון נחשב, במידה רבה של צדק, לאחד הזרים הגדולים שנחתו בכדורסל הישראלי. כוכב ה-NBA לשעבר, אלוף ההטבעות ושחקן הניו יורק ניקס. במרץ 2016, הוא הוסיף לרזומה שלו גם את הפועל תל אביב, בשורותיה חתם והוביל אותה לסדרת פלייאוף מרתקת עם הפועל ירושלים. אבל כל זה בקלות יכול היה להתפספס. זאת, אם מאמינים לסיפור המדהים שחשף בטוויטר הכדורסלן גיל אמיתי. אמיתי, ששיחק אז בהפועל תל אביב, פרש את הסיפור בזו הלשון: "ישבנו בחדר הכושר בדרייב אין. טיילר באטל שוחרר.. והדיבור על רכז זר חדש התחיל לרוץ חזק. בתוך הדיאלוג, טריי סימונס סיפר: 'נייט רובינסון בלי קבוצה. הוא כמו אח שלי, אני יכול להביא אותו לפה'. היה שקט מוחלט. חשבנו שהוא קצת הוזה".

אמיתי המשיך: "טריי ירד לדבר עם שרון (אברהמי, המאמן) ועופר (רון, עוזרו). הוא חזר אחרי חמש דקות עם מבט המום בעיניים. נו, מה אמרו על זה? שאלנו. 'עופר אמר שזה בעייתי, כי הוא קטן מדי ולא מה שאנחנו צריכים'. נייט. רובינסון. קטן. מדי. לליגת העל בישראל. אתם קולטים?"

בסופו של דבר, על אף הדעה הסקפטית, רובינסון הוחתם והוא הוכיח שהוא ממש לא קטן. אבל קשה לדמיין מה היה קורה אם הספקנות היתה גוברת, ואנחנו לא היינו חוזים בכוכב האמריקני בישראל. ומילא אותנו; דמיינו מה רז ניסים כהן היה עושה?