"תכינו סנדוויץ' לפיני": סיפור מגמר הגביע

גיא הראל סיפר בטוויטר על הלילה המתוק של הפועל ירושלים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.03.20 - 09:19
תחילת כתבה

המציאות שבה הפועל ירושלים היא מועדון גדול ורלוונטי בכדורסל הישראלי התקבעה מזמן כמובן מאליו. הקבוצה האדומה מהבירה רשמה לא מעט הישגים, בישראל ובאירופה, והפכה ל"קבוצה מספר 2" אחרי האלופה הנצחית מתל אביב. אך לא כך הדבר היה ב-1996.

שם, בגמר הגביע ההוא ביד אליהו, נולדה הפועל ירושלים מחדש כקבוצה בכירה עם סל הניצחון של עדי גורדון, שהעניק לאדומים את התואר הראשון בתולדותיהם. מנכ"ל הפועל ירושלים, גיא הראל, המשיך בסיפורי הטוויטר שלו - והפעם החזיר אותנו 24 שנים אחורה, לסיפור אחד בלתי ייאמן לאחר הזכייה המרגשת.

"ב-96 לקחנו את הגביע הראשון", סיפר הראל, "היינו מועדון שזוכה בתואר ראשון בתולדותיו ולא כל כך ידענו איך לחגוג. יצאנו לירושלים ודני קליין התחנן שמישהו בכיכר ספרא ידליק פנס, שנוכל לחגוג שם. סהר שפע (אחיו של דורון, שחקן הקבוצה באותה עת) הבטיח לי שאם מנצחים, כולם מוזמנים לסניף ארומה (הראשון בארץ דאז) ברח' הלל בירושלים. הכל עליו. עצרנו בפקק כדי לחגוג עם האוהדים, ושחקנים חילקו את השי של עלית שקיבלו לפני המשחק".

פאסט פורוורד. "חמש בבוקר. נגמרו החגיגות ואנשים רעבים (מי זכר לאכול בכל האטרף?) פיני (גרשון, המאמן) וארז (אדלשטיין, עוזרו אז) הולכים ל... ארומה. סהר מקבל טלפון ממנהל הסניף: 'פיני וארז נכנסו לפה, בגלל שהכל היה חינם, אין מה לתת להם'. שפע צעק עליו: 'אלה פיני וארז! לך לסופר ותכין להם מה שהם רוצים!". מנהל הסניף חיפש סופר פתוח לקנות חלב, לחם, גבינה וביצים, כדי לעשות קפה הפוך גדול וסנדוויץ' חביתה לפיני גרשון בחמש בבוקר".

השאר, היסטוריה. ירושלים מאז זכתה בעוד חמישה גביעים, גביע יול"ב אחד ושני תארי אליפות. גיא הראל, שאז שימש כאפסנאי, היום משמש כמנכ"ל; פיני גרשון וארז אדלשטיין ברבות השנים עברו את המסלול ופגשו את ירושלים גם מהצד השני. ובכל זאת, זה היה עוד סיפור אחד משעשע על הקבוצה המשפחתית, והרוח הזו שנשארה שם עד היום.