"לא מרוצה אף פעם": עלילות סולומון בי-ם

גיא הראל חשף סיפורים. וגם: מצב החוזים של הסגל הנוכחי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.03.20 - 17:08
תחילת כתבה

בזמנים כאלה שאין משחקים והספורט מוקפא, כיף להיזכר בסיפורים מהעבר. כאן בערוץ הספורט אנחנו בכל יום בתקופה האחרונה נזכרים באירועים מפורסמים, מרגשים והיסטוריים, והיום (שלישי) גם גיא הראל שיתף פעולה. מנכ"ל הפועל ירושלים התראיין לתכנית הרדיו "5 באוויר" וסיפר על מקרה משעשע שהיה לו עם וויל סולומון, ולאחר מכן דיבר גם על המצב של הקבוצה וההחלטה של פיב"א לגבי ליגת האלופות.

"כל הזמן הייתה התעסקות עם וויל", הראל אמר. "הוא היה בחור על הכיפאק, אבל כל הזמן היה לא מרוצה. יום אחד קבענו במסעדה בירושלים לפגישה, הוא הגיע באיחור, לא זוכר אפילו על מה היינו צריכים לעשות לו מסאז' באותה פגישה. נגמרת הפגישה, אני נשאר איתו והוא פותח פה על כל העולם. אני מנסה להרגיע אותו ולהסביר לו שכולם רוצים לנצח, נגמר הסיפור. למחרת בבוקר אני מקבל טלפון מערות הספורט 'אנחנו רוצים תגובה שלך על השיחה עם וויל סולומון'. אמרתי להם 'על מה אתם מדברים? לא היה ולא נברא', ונותנים לי ציטוטים מילה במילה מה היה שם. מסתבר ששולחן מאחורינו ישב כתב של ערוץ 1, ישב בלילה כמו גיא פלד בציטוטים של המשטרה".

הראל גם סיפק סיפור נחמד על עודד קטש: "ישבנו עם עודד, עם יותם (הלפרין) ועם חבר'ה בקבוצה, ועודד מספר על סיפור שקרה לו בצבא. עודד לא בדיוק היה בגולני, ביקשו ממנו לעשות משהו והוא בא ועשה את זה טוב. האחראי נתן לו ח"ח, אז עודד אומר לו 'למה? אבל עשיתי בסדר'. אז עודד הסתכל על יותם ואמר לו 'מה אתה צוחק? אתה יודע מה זה ח"ח?', אז יותם אמר לו לא".

המנכ"ל סיפק גם את תגובתו הראשונה להחזרת ליגת האלופות בספטמבר: "החלטה קצת מוזרה לעיכול, משחקים בספטמבר טורניר של 2019-20. היו על כך המון דיונים ודעות, זה מה שהחליטו, אלו חוקי הפורמט. כל יום קורה דבר חדש שצריך להתמודד איתו, אז גם זה דבר שנצטרך להתמודד איתו. הסיבה להחלטה? יש הבנה די ברורה שהעונה יהיה קשה מאוד לשחק כדורסל או בכלל ספורט בינלאומי, גם אם נוכל להחזיר את הליגה בארץ. להתחיל עכשיו טיסות ומשחקים בינלאומיים, אני חושב שזה די סביר להניח שהסיכויים קלושים מאוד. בליגת האלופות רצו מאוד לסיים את העונה ולשחק, בטח בגלל העובדה שנשארו רק 8 קבוצות".

האם האכזבה שלך תתפוגג במידה ותארחו את הפיינל פור?
"אני לא מאוכזב מההחלטה, פשוט חושב שהיא מוזרה קצת לעיכול. אם נצליח, כמובן שנשמח לעשות את זה מול הקהל שלנו".

חומסקי ואתה יודעים מה תעשו עונה הבאה?
"לא. המטרה היא להחזיר את כולם לפה, להגיד לכם מה הסיכוי שזה יקרה? אני לא יודע להגיד. אני יכול להגיד לכם שעד עכשיו ליגת האלופות לא נפגעה מאוד כלכלית. הסגל שלנו? היחידי מהזרים שנשאר פה זה עמנואל טרי, שהחליט להישאר, השאר נסעו. כולם ישמחו מאוד לחזור, אבל כרגע אף אחד לא יודע לנחש מה יהיה".

משלמים להם את מלוא השכר? כי ברגע שלא משלמים להם, מאבדים עליהם דמי בעלות.
"בלי להיכנס לפלפולים משפטיים, מה שרלוונטי לעונה הזו הטיעון המשפטי הוא סיכול חוזה. על פי חוקי מדינת ישראל, סיכול חוזה לא מהווה עילה לביטולו על ידי אף אחד מהצדדים. הסיכול אומר שהם בעונה הקרובה לא יכולים לשחק ולתת לנו תפוקה על המגרש, אנחנו לא יכולים לשלם להם כי המדינה עצרה פה הכל - אז יש פה סיכול חוזה לעונה הנוכחית. אם הכל ייגמר עוד מעט אז נצטרך לשבת ולראות מה קורה פה לעונה הבאה, כי ברור לנו שהעולם לא יהיה כשהיה. לגבי העונה, די ברור שיש פה סיכול חוזה, אבל זה לא ביטול שלו".

איך שומרים על כושר?
"קשה מאוד כי אסור לצאת מהבית. כל מי שיכול שיש לו דירה גדולה יותר, מנסה. קשה גם לעקוב מרחוק, אבל החבר'ה מקצוענים. אני מניח שיעשו מנוחה שבוע-שבועיים ואז יתחילו לזוז. אנחנו בקשר עם השחקנים במידה והם צריכים משהו, מעבר לעניין החוזים והכל, זה קודם כל בני אדם וחלק ממשפחת הפועל ירושלים. אנחנו בקשר עם כולם בכוונה לעזור להם".

אתה מאמין שיחזרו לשחק עד סוף יולי בליגה שלנו?
"בכדורסל הישראלי אני חושב שעוד יכול להיות שנחזור לשחק, לא יודע להגיד מה הפורמט או מתי. אני מדבר עם חברים בדירקטוריון המנהלת, אנחנו נחפש כל דרך אפשרית כדי לחזור ולשחק כדורסל. לא יודע כמה זה ריאלי או לא".

מה שלום החבר'ה בארה"ב? אתם בקשר איתם?
"אנחנו בקשר איתם, הם עזבו פה כשהתחילו ההגבלות, והם נתקלו שם באותם דברים. מכל החבר'ה שדיברתי איתם, אף אחד עוד לא נמצא במצבים הקטסטרופליים. הם שומרים על עצמם ועל המשפחות שלהם. אבל הם גם באיזו מין תחושה שהקטסטרופה מעבר לדלת".

מה לגבי החוזים לשנה הבאה?
"היחיד שלא חתום ואין לנו אופציה עליו זה תמיר בלאט, על השאר יש לנו או אופציה או חתומים. עם הזרים ברובם יש לנו חוזים או אופציות. אני חושב שכולם מבינים שאחרי שישקע פה האבק אנחנו נשב. כשיהיה זמן, נשב לדבר. כרגע אי אפשר לדעת ואי אפשר להתחיל לדבר".